במפגש הראשוני
במפגש הראשונייפעה ואזנר

העיר שוהם הצטרפה לפרויקט התלמוד הישראלי, פרויקט של לימוד הורים וילדים, מהמגזר הדתי והחילוני סביב הדף היומי בעריכת אבי רט ומאיר יעקובסון.

המפגש הראשון נערך בשבוע שעבר בבית הכנסת 'דורות אברהם' בשוהם. למעלה מ-120 הורים וילדים מכיתות א' עד ו' הגיעו לפרויקט אותו פתח הרב דוד סתיו.

"הפרויקט מתבצע מידי שבוע ב-60 מקומות בארץ ובעולם", מספרת יפעה ואזנר מצוות בית מדרש 'עולמות' בשוהם. "זה פרויקט שרוצה לחבב על הילדים את דפי הגמרא בתוך מסגרת משפחתית וקהילתית. מי שהביא את הלימוד לשוהם זה רב העיר וראש רבני צוהר, הרב דוד סתיו ביחד עם ראש בית מדרש הקהילתי 'עולמות' בשוהם, הרב ישי ליסנר. כמה ימים לפני המפגש הראשוני עשינו פרסום מושקע ברחבי העיר, וברוך ה' היתה היענות גדולה והגיעו למעלה מ-120 הורים וילדים. בערב הפתיחה פתח הרב סתיו בדברי ברכה, הילדים עברו ללימוד עם הוריהם ובסוף הלימוד נערך חידון בו כל ילד קיבל הפתעה ושובר לשוק פרסים שיתקיים בהמשך".

ואזנר מוסיפה לספר חוויות מהערב, "ההצלחה היתה מסחררת, מעל למצופה, מילאנו את בית הכנסת הגדול ביותר בשוהם בדתיים וחילוניים, התגובות של האנשים היו מדהימות ולא הפסיקו להרעיף בהתלהבות על העוצמות של הערב, על החיבור בין הורים וילדים וההזדמנות המיוחדת לשבת עם הילד פעם בשבוע סביב לימוד תורה חוויתי ומשמעותי".