ועד מתיישבי השומרון הגיש תלונה נגד עמוס עוז

"דבריו של הסופר הם הסתה חמורה לגזענות ועל כך מגיע לו פרס נובל בגזענות", הסבירו בוועד מתיישבי השומרון.

אורלי הררי , י"א באייר תשע"ד

תמיכה תמוהה. עמוס עוז
תמיכה תמוהה. עמוס עוז
פלאש 90

נציגי ועד מתיישבי השומרון הגישו בצהריים (ראשון) תלונה במשטרה כנגד הסופר עמוס עוז שכינה את מבצעי תג מחיר ואת נערי הגבעות ביו"ש - ניאו נאציזים.

"דבריו של הסופר הם הסתה חמורה לגזענות ועל כך מגיע לו פרס נובל בגזענות", מסבירים בוועד.

מנכ"ל הוועד, שגיא קייזלר, הוסיף כי הוא מאמין שכבר בשעות הקרובות תעצור המשטרה את עוז. "בעקבות התקדים של אלירז פיין מיצהר, שכתבה דברים דומים בחריפותם במייל פנימי של היישוב יצהר ונעצרה לאחר מכן על ידי המשטרה, המשטרה לא תוכל להתעלם מההסתה החמורה של הסופר", הוסיף קייזלר.

גדי דעי, רכז הפעילות בוועד, הגיע לפני זמן קצר לתחנת משטרת אריאל והגיש את התלונה. "נראה שהמשטרה לקחה ברצינות את התלונה", הסביר דעי וציין כי השוטרת שרשמה את התלונה הופתעה מחומרת הדברים. "אין ספק שמדובר בהסתה לגזענות על פי החוק", ציין קייזלר.

ראש רשימת הבית היהודי בחולון, שלומי תמם, הגיש אף הוא תלונה למשטרה נגד הסופר עמוס עוז. "כרגע הגשתי תלונה נגד הסופר עמוס עוז על כך שכינה את נוער הגבעות ניאו נאציים. כל מי שמשתמש בכינויים אנטישמים ועושה זילות לשואה ישלם על פי חוק", הוא כתב בדף הפייסבוק שלו.

במסגרת יום הולדתו ה-75, יצא הסופר עמוס עוז בהתבטאות חריפה נגד מבצעי פעולות תג מחיר. "אין שום דבר בעולם שהניאו נאציים באירופה עושים והקבוצות האלה לא עושות. הגיע הזמן לקרוא להם בשמם".

אולי ההבדל היחיד נעוץ בכך שהקבוצות הניאו-נאציות שלנו נהנות מרוח גבית של לא מעט מחוקקים לאומניים, אולי אפילו גזעניים, וגם רבנים שנותנים להם ביסוס שהוא בעיני פסאדו-דתי, הוא בעיני התהום שבין היהודים לבין המילים של היהודים", אמר.