החוק לא מיושם. לשכת גיוס
החוק לא מיושם. לשכת גיוס צילום: פלאש 90

לפני שנתיים אושר בכנסת 'חוק המשתמטות', אשר מאפשר להעמיד לדין בנות שהצהירו הצהרת דתיות שיקרית כדי לא לשרת בצה"ל, אולם עד היום החוק לא יושם.

ברשת ב' דווח, כי הסיבה לכך היא שוועדה מיוחדת של הכנסת, בראשות ח"כ יריב לוין מהליכוד, שמונתה על מנת לדון בתקנות לחוק, לא עושה זאת.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושויון,עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה ש"קבורת חוק המשתמטות היא מעשה נבלה והונאה של הציבור".

לדברי רגב, "לפני שנתיים חגגה הכנסת ולקחה קרדיט מלא על תיקון החוק שלפיו ניתן יהיה להעמיד משתמטות לדין. היה ניתן לצפות שהיא תאשר את התקנות ברגע בו הועברו אליה. קשה להעלות על הדעת סיבה אפשרית מדוע היא נמנעת מכך ומגנה על המשתמטות. אם עד לפני שנתיים אלפי נערות השתמטו בחסות פרצה בחוק, בשנתיים האחרונות הן רומסות את שלטון החוק וחובת הגיוס בחסות ישירה של הכנסת".

רגב ציין, כי "קבורת חוק המשתמטות היא הוכחה נוספת עד כמה הקשר בין דת ופוליטיקה משחית. המחדל של חברי הכנסת חמור בהרבה לאור העובדה שבמקביל הם דנו ושקלו להאריך את שירות הבנות בצה״ל. זו דוגמה מובהקת לסוג המעשים שגורמים לכנסת לאבד כל אמון של הבוחרים. זה גם בדיוק סוג המקרים שמאלצים את בג"ץ להתערב בעבודת הכנסת. אם חברי הכנסת אינם רוצים שבג"ץ יחייב אותם להתכנס ולאשר את התקנות, כדאי שיעשו את עבודתם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו