לפיד ויעלון - הקרב

במשרד האוצר עונים ליעלון שטען כי המשרד פוגע בביטחון המדינה ובצבא. "כל תוספת לביטחון תבוא על חשבון הציבור", אמרו באוצר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באייר תשע"ד

השר משה יעלון
השר משה יעלון
אריאל חרמוני - משרד הביטחון

במשרד האוצר הודפים אחר הצהריים (שני) את הטענות הקשות שהשמיע שר הביטחון משה יעלון במהלך דיון בוועדת העבודה והרווחה.

"השתלחותו של שר הבטחון בדרג המקצועי באוצר מהווה דריסה ברגל גסה של משרתי ציבור", אומרים במשרד האוצר.

"תזמון הדיון בתוספות שכר תמוה כאשר בה בעת מבטלים תרגילי עורף, מאיימים בהפסקת אימונים ומבקשים תוספות תקציב של מיליארדי שקלים. המשוואה פשוטה", הדגישו באוצר, "כל תוספת לביטחון תבוא על חשבון הציבור".

הדיון היום בוועדת העבודה והרווחה עסק באי מימוש הסכם שכר חדש למשרתי הקבע בצה"ל, אשר נחתם בחודש ינואר השנה ומותנה באישור הממשלה.

הצורך בהעלאת שכרם של אנשי הקבע עלה בעקבות העלאת גיל הפרישה מצה"ל, אשר אושרה בוועדת העבודה והרווחה לפני כשלוש שנים.

יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו), אמר בפתח הדיון כי "מתייחסים למשרתי הקבע כאויב העם, כותשים אותם מדי בוקר בכל מערכות התקשורת ומתארים אותם כעושקי המדינה. אבל הם מגורשים לפנסיה, ללא יציבות תעסוקתית וללא ביטחון. רובם היו מעדיפים להישאר ולעבוד עד גיל זיקנה לו רק היו נותנים להם".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון טען "משרד האוצר אינו מקיים חוקים ופועל מתוך שיטה עם אידיאולוגיה: לפגוע בביטחון, במשרתי הקבע ובצבא. שערי סמר כשקראתי ראיון עם שר האוצר בו הוא מפנה את כל עוולות המשק לשלושה גורמים: הטייקונים, החרדים ומשרתי הקבע. אם זו לא דה לגיטימציה שיטתית למשרתי הקבע, שלצערי גם מצליחה לחלחל, אז מה זה? לא ייתכן שמשרתי הקבע יקבלו פחות משוטר שעובד משמרות".

"בקרוב לא יהיו לנו משרתי קבע", הוסיף יעלון, "בגלל שכבר חודשים ארוכים האוצר נותן תשובות של "לך ושוב" ובגלל ששבעתי כבר מכל תרגילי ההשהיה, הכנתי תזכיר חוק שמחזיר את מודל הקבע למצבו הקודם (ללא העלאת גיל הפרישה, ח"ע) ואז האוצר לא יצטרך לממש את ההסכם".