שחקני בית"ר חוגגים. יחגגו גם בגביע?
שחקני בית"ר חוגגים. יחגגו גם בגביע?צילום: פלאש 90

נושמים בקושי. אחת העונות הגרועות והקשות בתולדות בית"ר ירושלים בעשור האחרון הסתיימה במוצאי השבת האחרונה.

השחקנים הצהובים-שחורים חשבו שעכשיו יוכלו לנשום מעט אבל התבדו במהרה. לאחר סיום העונה באופן רשמי וסופי קיבלו השחקנים הבית"רים מסרים כי בעונה הבאה תחול בבית"ר מהפכה של ממש.

צעד ראשון שנעשה היה להיפרד מרוני לוי ולהחתים במקומו את מנחם קורצקי כמאמן הקבוצה. על פי גורמים בקבוצה ישנה סיבה מאוחרי החתמתו של קורצקי כמאמן הקבוצה ולא מאמן אחר. הסיבה שעומדת מאחורי ההחתמה היא העברת מסר לאוהדים לפיו מי שקובע את הדברים בקבוצה הוא טביב ולא האוהדים עצמם.

הקהל הירושלמי קיווה כי במקומו של לוי יוחתם מאמן בעל שיעור קומה, אך טביב החליט שלא להיענות לדרישות האוהדים והחתים את קורצקי האלמוני.

צעד נוסף שאותו עושה טביב כדי להעביר מסר דומה לקהל הבית"רי הוא בסוגיית זהותו של עוזר מאמן הקבוצה. הקהל הירושלמי רוצה לראות עוד עונה את אמסלם המזוהה עם הקבוצה כל כך, טביב מצידו מסרב לרצות את דרישת הקהל הבית"רי ואמר: "מי שיקבע את זהות עוזר המאמן, יהיה קורצקי בלבד".

כך פתח טביב את האפשרות שאמסלם לא ימשיך בתפקידו בעונה הבאה. גם בסוגיית שיתוף שחקני הבית הצעירים של המועדון והענשת השחקנים הירושלמים טביב מחזיק בדעה. בכמה מהלכים קבע טביב כי בעונה הבאה יהיו יותר שחקנים צעירים אבל לאו דווקא שחקנים המזוהים עם המועדון הירושלמי וכאלה שגדלו בו.

לצד כל אלה ולצד המלחמות בין טביב לשחקנים, טביב פתח חזית נוספת כשהפעם מול מנהל הקבוצה ומי ששימש כאיש הקשר של המועדון בכל הקשור למשטרה, מנחם נידם. נידם זומן לשימוע בשבוע הקרוב כשעל הפרק פיטוריו הצפויים כחלק מהמהפכה של טביב ומהניסיון לקזז עלויות באנשי צוות. גם צעד זה התקבל בתחושה קשה אצל גרעין אוהדי בית"ר שאמרו: "טביב מתחיל לעשות לבית"ר את מה שעשה להפועל תל אביב. ואנחנו חשבנו שהוא אוהד של הקבוצה".

חשבתם שזה הכל? ממש לא. לאחר סיום העונה במוצאי שבת האחרון פרסם שוער הקבוצה, אריאל הרוש בעמוד הפייסבוק האישי שלו הודעה בה נכתב: "סיימנו הערב עוד עונה. עונה של עליות וירידות, עונה בה התחשלתי ולמדתי להתמודד עם מצבים שלא חשבתי שאגיע אליהם. זכיתי להמון חיזוקים, הן בצורה פומבית והן בתמיכה מאחורי הקלעים. עברנו שינויים רבים במהלך העונה, ולבטח יבוצעו שינויים גם בעונה הבאה. אקח הרבה דברים מהעונה הזאת להמשך הקריירה. כעת עיניי נשואות אל עבר שני משחקי הנבחרת ואל העתיד לבוא..." במילים אחרות: בעונה הבאה יעמוד שוער אחר בין קורות הקבוצה הצהובה שחורה. גם יתר השחקנים מועמדים לעזוב את הקבוצה ונראה שבעונה הבאה תיראה קבוצה אחרת לגמרי, הן ברמת סגל השחקנים והן ברמה המקצועית והניהולית.

אבל לא הכל שחור בבירה. לאמצעי התקשורת אומרים בהנהלת המועדון כי לצד הניסיון של טביב להראות לאוהדי הקבוצה שהם לא קובעים כלום, מנסים בקבוצה גם לתת לעמותת האוהדים להשתלב במועדון. הרעיון שעומד על הפרק הוא הקמת מועדון אוהדים חדש כשעמותת האוהדים היא זו שתנהל את המועדון החדש שיוקם, בבית"ר אמרו: "אנחנו רואים בעין יפה את הנכונות והרצון של העמותה להשתלב בתמיכה ועזרה לטובת כל המערכת הנקראת בית"ר ירושלים".

תגובת המועדון הירושלמי לדרישת אוהדי הקבוצה היא כי ישנו רצון גדול ליצור "חיזוק לזהות הבית"רית הירושלמית והידוק הקשר ושיתוף הפעולה עם האוהדים". כוונה לחוד ומעשים לחוד? ימים יגידו.