הרב מלמד: אל תגעו בגבעת אסף

ראש ישיבת בית אל במכתב לראש הממשלה: קיים את ההבטחה להסדרת מעמד כל הבתים ביו"ש, וההבטחה שלא יהרסו בתים נוספים.

ערוץ 7 , י"ד באייר תשע"ד

הרב זלמן מלמד
הרב זלמן מלמד
הלל מאיר

ראש ישיבת בית אל הרב זלמן מלמד פונה הבוקר (רביעי) במכתב גלוי לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרי "הבית היהודי", ומבקש לעמוד בהבטחות הממשלה ולא להוביל להרס בגבעת אסף שבבנימין.

המכתב המלא:

אל תגעו בגבעת אסף

אני פונה לראש הממשלה ולשרי הבית היהודי.

ראש הממשלה, לפני שנתיים בזמן הדיון על גבעת האולפנה באו נציגי הממשלה בשליחותך, השר גלעד ארדן, מזכיר הממשלה מר האוזנר ומתאם הפעולות בשטחים האלוף דנגוט. הם אמרו והבטיחו כי הממשלה מכאן ואילך משנה מדיניות והיא הקימה את ועדת לוי לשם כך. בפגישות הובטח שבגבעת אסף, עמונה ובמגרון הממשלה תנקוט בדרך של הסכמה והסדרה של המקומות ולא תהרוס בתים.

המינימום הנדרש מהממשלה הוא לקיים את הבטחתה ולקבל החלטה עקרונית. כל שטח אדמה שנמצא במרכז הישוב או סמוך לישוב, שטח שברור שמבחינה בטחונית, צבאית או מדינית, לא ניתן למוסרו לשימוש בעליו בטווח הנראה לעין, ינתן לבעליו פיצוי לאחר שיוכיח את בעלותו על הקרקע.

כל הבתים שנבנו לפני עשר שנים ויותר יוסדרו. החלטה מערכתית כזו היא מוסרית כלפי בעל המקום מאחר ולא יוכל בכל מקרה לקבל בפועל את השטח.

כמו כן החלטה כללית כזו תמנע את הדיונים הארוכים המתישים על כל בית ושכונה.

גבעת אסף היא מקום אסטרטגי בצומת חשובה. הישוב במקום הזה משרה ביטחון על כל הנוסעים לכל הישובים בכביש 60. אנו חשים בזה באופן ברור. ההחלטה לקיים במקום הזה ישוב ולתפוס שטח לשם כך, היא החלטה בטחונית בעליל.

אנחנו קיימנו את הבטחתנו במאבק על גבעת האולפנה ועל הממשלה גם כן לעמוד בהבטחותיה.