הרס בתים במעלה רחבעם ערוץ 7

בג''ץ הורה בצהריים (רביעי) להמשיך בפינוי המבנים בשכונת "מעלה רחבעם" שבגוש עציון. עימותים נרשמו בין הכוחות המפנים לעשרות בני הנוער שהגיעו לאזור. שתי נערות נעצרו. תיעוד ההריסה הועבר בשידור וידאו חי בערוץ 7.

מוקדם יותר הציגו התושבים בפני בית המשפט הוכחות לבעלות על הקרקע, אולם השופטים דחו את הטענות ואיפשרו לכוחות להמשיך בהריסה. מבית המשפט העליון נמסר כי בשום שלב לא ניתן צו דחייה לפינוי.

כוחות גדולים של צה"ל ומשטרה נכנסו בבוקר למאחז כדי להרוס שבעה מבנים, כשהם מצוידים באמצעים לפיזור הפגנות ולהתמודדות עם הפרות סדר. עשרות בני נוער המתינו לכוחות וניסו לעכב את הגעתם. עם תחילת הפינוי של המשפחות נרשמו עימותים בין הכוחות לבני הנוער שהגיעו למקום. שתי נערות נעצרו.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, אמר כי "כל הריסת בתים היא ביטוי לחולשה ולרפיון באחיזתנו בארץ ישראל אך אנו לא נרתע ולא נשקוט, נמשיך לבנות להתרחב ולהכות שורשים בגוש עציון ובכל מקום", הבטיח פרל. ''הגיעה העת להכריז קבל עם ועולם על ריבונותנו על הארץ הזאת. הכרזת ריבונות על כל שטחי המולדת ביהודה, שומרון, בנימין הר חברון ובקעת הירדן כמוה כהכרה בזכותנו הבלעדית והבלתי מעורערת על ארץ ישראל כולה".

במערכת הביטחון נערכים לפינוי והרס מבנים בעוד שני מאחזים באזור יהודה ושומרון - בגבעת אסף שבבנימין וכן ברמת גלעד, במידה ולא יצליחו להגיע לפינוי בהסכמה עם המתיישבים. משרד הביטחון נדרש על ידי בג"ץ לפנות את המבנים עד ליום ראשון הקרוב.

לערוץ 7 נודע כי בימים האחרונים ישנה הידברות אינטנסיבית בין נציגי התושבים לשר הביטחון משה יעלון בניסיון למנוע מאבק אלים כפי שנראה בישוב עמונה.

בחלק מהמקומות הושגה פשרה בתקופה האחרונה אך בחלק מהמקומות אין הסכמה - מה שמוביל את משרד הביטחון לממש את פסיקת בג"ץ בכוח.

הרס במעלה רחבעם

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו