שרת הבריאות, יעל גרמן, הודיעה היום (רביעי) על מינוי פרופ' ארנון אפק לתפקיד מנכ"ל המשרד, במקומו של פרופ' רוני גמזו, שיסיים את תפקידו בסוף החודש.

פרופ' ארנון אפק בן 51, הוא מומחה לפתולוגיה ולמינהל רפואי. מאז 1 בינואר 2012 הוא משמש כראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות, תפקיד אליו התמנה, לאחר ששימש בין 2007 – 2011 כסגן מנהל בית החולים שיבא בתל השומר.

בתפקידו כראש מינהל רפואה, נושא פרופ' אפק באחריות לתחום הרגולציה הרפואית של מערכת הבריאות ובאחריות על תחום ועדות הערר לשירותי בריאות במדינות חוץ.

כמו כן, הוא נושא באחריות לניהול מחלקות רבות במשרד הבריאות, הכפופות למינהל הרפואה, בהן: גריאטריה, אגף לבריאות הנפש, אגף לבריאות השן, אגף לרפואה כללית והאגף לרפואה קהילתית, היחידה הארצית למכשירי שיקום וניידות, המחלקה הארצית לפיזיותרפיה, מערך הפסיכולוגיה, המרכז הארצי להשתלות, השירות הארצי לעבודה סוציאלית, השירות הארצי לריפוי בעיסוק ועוד.

בנוסף, עומד פרופ' אפק בראש ועדה מייעצת לשרה בנושא מחלות נדירות ויתומות ובראש ועדה מייעצת לשרה לבחינת 'חוק החולה למות', הוא חבר הועדה לחיזוק הרפואה בנגב, וכן חבר בתת ועדת גרמן לתיירות רפואית. פרופ' אפק היה גם חבר בתת הועדה לריבוי הכובעים של משרד הבריאות.

פרופ' אפק למד לימודי רפואה בבית הספר לרפואה בהדסה ותואר שני במינהל רפואי בהצטיינות באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בתחום הפתולוגיה ביצע במרכז הרפואי שיבא ובמינהל רפואי בהנהלת משרד הבריאות.

הוא משרת במילואים בחיל הרפואה בדרגת אלוף משנה ומשמש כפרופ'. חבר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ע"ש סאקל ועומד בראש תכנית ניו יורק.

שרת הבריאות אמרה בעקבות המינוי "האתגרים העומדים בפנינו במערכת הבריאות הם אדירים. עם סיום עבודות הועדה לחיזוק מערכת הרפואה הציבורית בישראל, בשנה הקרובה נוציא לדרך רפורמות חדשות, ובמקביל, נמשיך בתנופת העשייה ובשינויים הרבים שמוביל המשרד בתחומים רבים. פרופ' אפק מגיע מתוך המערכת, והוא אחד מראשיה, ולכן הרצף הניהולי, החזון הקיים ותכניות העבודה יימשכו, באופן מסודר, וללא זעזועים".

"אני יכולה להעיד על פרופ' אפק כי לפני היותו רופא מצוין ומנהל מוכשר, חרוץ ואהוב, הוא בראש ובראשונה בן אדם ערכי, צנוע, נעים הליכות וחכם. אני סמוכה ובטוחה שיצליח בתפקידו, כפי שהוכיח בכל תפקיד שעשה בעבר, ויהיה פרטנר נהדר לשנות ולעשות. בהזדמנות זו, אני מבקשת להודות גם לפרופ' רוני גמזו שלא שוקט על שמריו עד יומו האחרון בתפקיד, ולאחל לו בהצלחה בכל אשר יפנה", אמרה.