נתניהו והייגל. הבוקר
נתניהו והייגל. הבוקרצילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (שישי) בלשכתו בירושלים עם מזכיר ההגנה של ארצות הברית, צ'אק הייגל, המבקר בימים אלו בישראל.

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה: "בראש ובראשונה נדון בסכנה שמאיימת על שתי מדינותינו ועל שלום העולם בעקבות שאיפתה של איראן לפתח נשק גרעיני".

נתניהו התייחס בדבריו גם לדו"ח האו"ם בנושא תכנית הגרעין, "אמרנו כל הזמן שאיראן מנסה להונות את הקהילה הבינלאומית. לכן לא הופתעתי ואני בטוח שגם אתה לא הופתעת מדו"ח האו"ם האחרון בדבר ניסיונותיה הנמשכים של איראן להונות את הקהילה הבינלאומית, להמשיך לפתח טילים בליסטיים בין יבשתיים ולהמשיך ולהפר את החלטות מועצת הביטחון שאסרו עליה לפתח חלקים מסוימים מתוכנית הגרעין שלה".

לדבריו, "הם ממשיכים לעשות זאת ואני חושב שזה דורש מדיניות מאד נחושה וברורה מצד המעצמות ומדינות P5 +1. אני חושב שבזמן שהשיחות עם איראן נמשכות, דבר אחד חייב להנחות את הקהילה הבינלאומית והוא שאסור לתת לאייטולות לנצח. אסור לנו לאפשר לאיראן, מדינת הטרור המובילה בתקופתנו, לפתח את היכולת לייצר נשק גרעיני".

נתניהו התייחס גם לתהליך המדיני ולהסכם הפיוס בין חמאס לפתח, "שותפינו הפלסטינים מתקדמים בהסכם עם חמאס, אותו ארה"ב הגדירה בצדק כארגון טרור. ברור שהפלסטינים לא יכולים להשיג שלום עם חמאס ושלום עם ישראל".

"אנו גם מודאגים מכך שהן בעזה והן באזורים שבשליטת הרש"פ יש הסתה מתמשכת ותעמולה כנגד עצם קיומה של המדינה היהודית. מחקר של הליגה נגד השמצה שפורסם לפני מספר ימים דן בעובדה שבשני אזורים אלה ההסתה האנטישמית היא החזקה ביותר בעולם כולו, וזהו דבר שבעיניי פוגע בשלום", הוסיף נתניהו, "על הפלסטינים לבחור בחירה פשוטה - הסכם עם חמאס או שלום עם ישראל, אך הם לא יכולים לקבל את שניהם".