מתייצבים בירושלים ואומרים "אנחנו כאן"

"צעדת הגבורה" לזכר בני משפחת חטואל הי"ד התקיימה בירושלים. השר אריאל: הם בחרו לחיות חיים של מסירות נפש, עוד נזכה לחזור לגוש.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"ד

''צעדת הגבורה'' לזכר קדושי משפחת חטואל הי"ד, שנרצחו לפני עשר שנים בגוש קטיף, התקיימה היום (ראשון) בירושלים.

הצעדה התקיימה בכל שנה בכיסופים והשנה עלתה לראשונה לירושלים והגיעה אל הכותל. בצעדה השתתפו ההורים של טלי הי"ד, דוד חטואל, תושבים מגוש קטיף והובילו אותה חניכי בני עקיבא ''כרמי קטיף'' שבאמציה.

שר השיכון אורי אריאל השתתף בצעדה ואמר כי "משפחת חטואל בחרו לחיות חיים של מסירות נפש בגוש קטיף, למרות הקשיים והפיגועים. החיים שלהם היו חיים של קידוש ה'"..

השר דיבר על ההנצחה של בנות המשפחה וסיפר על הפעולות שהוא עושה כדי לסייע עד כמה שניתן לשקם את תושבי גוש קטיף: "אנחנו נעזור גם למי שלא יכול לבית בית של קבע, נחליף את הקראווילות בבתים איכותיים יותר במתחמי הקבע. העברנו 80 מיליוני שקלים לטובת מבנים ועוד כ-110 מיליונים בהחלטת ממשלה לטובת סיום והעברת אחרוני המפונים לבתי קבע".

השר אריאל הביע תקווה שנזכה לחזור לגוש קטיף וציין כי הוא ממשיך לענוד עד היום את הצמיד הכתום כדי להזכיר לעצמו בכל יום לפעול לטובת מגורשי גוש קטיף. הוא הבטיח כי הוא יסיר אותו כאשר אחרון המפונים ייכנס לביתו.

"עשר שנים לאחר הרצח הנורא של בנות משפחתי, אנחנו צועדים בתוככי ירושלים בואכה הכותל ואומרים- אנחנו פה. יקירותינו: טלי, הילה הדר רוני ומירב הי"ד הצטרפו אז לשרשרת הגבורה היהודית, אך את הרוח את האמונה ואת הכיסופים אי אפשר לקחת מאיתנו", אמר דוד חטואל.

חטואל הדגיש כי "מתוך הזכירה של היקר לנו אנו מקבלים את הכוח להמשיך ולפעול למען עם ישראל בארץ ישראל. אני מתרגש מאוד לראות כיצד ישוב שלם רוצה לזכור ובא לצעדת הגבורה".