"גידלתי את ילדיי לאהבה ולא לאלימות"

אימו של יעד חלילי שהורשע ברצח ניסים אסידו ז"ל בנתיבות מתכוונת לצאת למאבק, "בית המשפט טעה. אני מכירה את הבן שלי".

עוזי ברוך , כ"א באייר תשע"ד

ניסים אסידו ז"ל
ניסים אסידו ז"ל
מתוך האלבום המשפחתי

משפחתו של יעד חלילי שהורשע ברצח ניסים אסידו ז"ל בן 24 משדרות לפני כארבע שנים יוצאת למאבק משפטי.

חלילי, תושב מעגלים, הורשע בימים האחרונים בעבירת רצח לאחר שהואשם כי דקר למוות את אסידו במועדון בנתיבות.

בכתב האישום נאמר כי חלילי דקר את אסידו "ארבע דקירות עמוקות, מהן שתיים בבית החזה ושתיים בבטן, והכול בכוונה לגרום למותו של המנוח". 

משפחתו של הנאשם הצעיר קיוותה כי בית המשפט ירשיע אותו בהריגה בלבד מכיוון שלטענתה חווה סכנת חיים ולא תכנן את הרצח מראש.

האם רחל חלילי טענה בשיחה עם ערוץ 7 כי העד המרכזי שינה את גירסאות לאורך המשפט, "הוא מסר גירסה אחת בחקירה וגירסה שונה בבית המשפט. אין ציטטות של העדים ובית המשפט התעלם מהדברים העיקריים שהיו יכולים להקל במעט על הבן שלנו".

האם הוסיפה כי הייתה תקווה מבית המשפט שיגלה הבנה וחמלה בפרשה העצובה הזו ולא ירשיע אותו בעבירת רצח. "אנחנו מכבדים את המערכת המשפטית, אנחנו אזרחים שומרי חוק אך בית המשפט טעה בהחלטתו", הדגישה.

האם מאמינה כי בנה נקלע לסכנת חיים ופעל מתוך התגוננות ולא הייתה "כוונה תחילה" כפי שטענה המדינה בכתב האישום, "כל חיינו גידלנו את הילדים לאחדות, לאהבת הבריות ולעזרה לזולת".

"אני יודעת מה אני מגדלת בבית ואני מאמינה שאם חלילה בני הגיע למעשה נוראי כזה - כנראה שפעל מתוך מצוקה".

האם מספרת כי מאז הרצח נמנעה המשפחה מ'להתנגש' עם משפחת אסידו מאחר וגילתה הבנה לאסון הגדול שפקד אותה, "במהלך השבעה רצינו לבוא ולנחם אותם אך הזהירו אותנו שלא להתקרב למשפחה, נמנענו גם מלהגיע לדיונים המשפטיים בניסיון להקל עליהם אך קשה לנו מאוד עם ההחלטה להרשיע אותו ברצח ועלינו להאבק בהחלטה קשה זו".

האם מבהירה כי מאבקה אין בו חלילה משום מתן הכשר לאלימות, "זה לא החינוך שלנו ולא דרכינו אך לדעתנו חובה עלינו לערער מאחר ואנחנו משוכנעים כי הבן שלנו לא תיכנן את הרצח ולא הייתה כאן כוונה תחילה".