חברת תשתית התקשורת החדשה Unlimited יצאה השבוע באופן רשמי לדרך. מדובר בחברה שתספק תשתית לשירותי טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.

תשתית זו תיסלל אל בתי המעוניינים בשירות על תשתית קווי החשמל הקיימת של חברת החשמל. חברת החמשל אף שותפה ב-40% בפרויקט. 60% האחרים שייכים לקבוצת חברות שמכונה ויה-אירופה ישראל.

בהכרזה על החברה טכנו הדוברים כי מדובר בשינוי כללי המשחק. החברה מבטיחה לצרכנים בחירה חופשית אמיתית בין חברות התקשורת השונות, מהירויות שונות וכל זאת בקצבים סימטריים ובמחירים הוגנים. היא תספק מהירויות התקשרות לאינטרנט של 100 מגה-ביט ועד 1 ג'יגה-ביט, וכאמור, בקצב העלאה שזהה לחלוטין לקצב ההורדה, ולא כנהוג כיום בהוט ובבזק.

כמו כן מבטיחה החברה שהמעבר בין ספקיות האינטרנט השונות יוכל להתבצע בקלות רבה, כמעט עד כדי לחיצה על שם החברה המבוקשת באתר של Unlimited ותו לא.

"פרויקט הסיבים הוא פרויקט לאומי. תשתית תקשורת מתקדמת היא מפתח לצמצום פערים ולקירוב הפריפריה. הצלחת הפרויקט תיצור תחרות ותשבור את הדואופול של בזק והוט בתחום התשתיות. בכך תתאפשר כניסה לשחקנים נוספים בתחום התוכן והשידורים", אמר בהשקה שר התקשורת גלעד ארדן. הוא הוסיף כי בכוונתו להגיש הצעת חוק שתאפשר להפיץ את ערוצי עידן+ גם על גבי רשת האינטרנט.

"אני גאה להיות חלק ממהפכת התקשורת של ישראל. חברת Unlimited מביאה יתרונות אדירים לתקשורת בין אנשים החל מקצבים מהירים ביותר ועד למחירים תחרותיים שיאפשרו לצרכן לבחור בין הספקיות השונות דרך האתר בפשטות ובשקיפות מלאה", אמר זאב גולדברג, יו"ר החברה החדשה.

חיבורים לתשתית יהיו זמינים מבעוד חודש לכל הפחות, ולפי אזורי ביקוש. פרטים נוספים באתר החברה (כאן), שכבר הספיק לקרוס אתמול מעומס הפונים.