אימון בחטיבת הנח''ל
אימון בחטיבת הנח''לצילום: פלאש 90

אלוף-משנה אורי גורדין מונה היום (חמישי) למפקד חטיבת הנח"ל.

אלוף-משנה אורי גורדין החליף בתפקידו את אלוף-משנה יהודה פוקס שכיהן בתפקיד במשך שנתיים. פוקס עתיד להתקדם לדרגת תת-אלוף ולהתמנות לתפקיד קצין חיל-רגלים וצנחנים ראשי (קחצ"ר).

טקס חילוף מפקד החטיבה נערך באנדרטת חטיבת הנח"ל בפרדס חנה, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף נדב פדן ומפקדי ולוחמי החטיבה.

מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף פדן, אמר בטקס כי "על דגלה של החטיבה מתנוססת כרזת היתרון האנושי. יתרון זה הוכח באמצעות עשייה והוא הגרעין ממנו ההצלחות צומחות ודרכו הנחל זורם. יהודה, השכלת בדרכך הייחודית וחסרת הפשרות להוביל את החטיבה להישגים מרשימים. קידמת את החטיבה כברת דרך משמעותית.

"על כך הערכה רבה בשם האוגדה וצה"ל כולו. לפניך תפקיד מרכזי בבניין כוחו של צה"ל. אני בטוח שבתבונתך תדע לעצב את חטיבות החי"ר והצנחנים שלנו נוכח פני העתיד. אורי, אני מכיר אותך כבר שנים רבות, כמעט מיום גיוסך ליחידה. אתה מקבל היום חטיבה חזקה, בנויה היטב, יתרונות רבים לה ובראשם זה האנושי. אני בטוח ביכולתך המקצועית והמנהיגותית להמשיך ולהצעיד את החטיבה קדימה להישגים חדשים. אנחנו נהיה פה ככל שנדרש לסייע בהצלחתך", אמר פדן.

צילום: דובר צה''ל

מפקד חטיבת הנח"ל הנכנס, אלוף-משנה גורדין, אמר בטקס "אני מודה למפקדי, מפקד האוגדה תת-אלוף נדב פדן, ומפקד הפיקוד, אלוף ניצן אלון, על שבטחו בי ובחרו להפקיד בידיי את האחריות והפיקוד על חטיבה מפוארת זו.

"בחודשים ובשבועות האחרונים אני לומד את החטיבה ומצאתיה חזקה, מקצועית ולוחמת. אני מקבל עליי את האחריות ביראה גדולה ומתחייב לעשות הכול כדי לשמר את יכולותיה ולקדם אותה קדימה", סיפר גורדין.

מפקד החטיבה היוצא, אלוף-משנה פוקס, אמר כי "חטיבת הנח"ל מובילה את צה"ל בתחומים רבים ומגוונים, אימונים ופיתוח שיטות בלחימה בשטחים סגורים ומורכבים, ההכשרה באימון המתקדם, שילוב מערכות השו"ב והצי"ד ופיתוח מתודות, טכניקות ותרגולות למיצוי מודיעין איכותי ומתפתח בעידן זה, שבועות מלחמה מאתגרים ועוד.

"אך התחום הבולט ביותר בחטיבה הוא איכות אנשיה. גם בתקופה זו של התפתחויות טכנולוגיות וריבוי אמצעי לחימה מתוחכמים ומשוכללים, עדיין האדם, היה ונשאר, המרכיב החשוב ביותר בשדה הקרב, חוסנו, הערכי והמנטאלי, המקצועי והמנהיגותי. בחטיבה מארג אדיר, ייחודי ומיוחד של אנשים מעולים, שניתן איתם ובעזרתם לבצע כל פעולה ולממש כל משימה".