"תופעת 'תג מחיר' קיימת רק בגלל העיתונות"

שר החוץ טוען, כי הפער בין היקף סיקור האירוע בטובא זנגרייה ובין סיקור אירועי "תג מחיר", נותן רוח גבית לתופעת 'תג מחיר'.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ד

אביגדור ליברמן שר החוץ
אביגדור ליברמן שר החוץ
צילום: משרד החוץ

שר החוץ, אביגדור ליברמן, תקף את חוסר הפרופורציה התקשורתי בין האירוע הקשה בכפר טובא-זנגריה שבצפון בשבוע שעבר ובין הסיקור. 

"כששומעים על המקרה שאירע בטובא זנגריה, בו בוצע לינץ' שכמעט והביא למותם של שלושה ישראלים שבאו לטיפול אצל רופא השיניים המקומי, ורואים את הסיקור התקשרותי המזערי והשולי שלו זוכה המקרה, מבינים עד כמה מעוות הסיקור בתקשורת של חבורת מרססי הקירות התימהוניים וההזויים הקרויים 'תג מחיר', שכל כתובת אווילית שלהם זוכה לכותרות כאילו מדובר בפרוץ מלחמת העולם השנייה", כתב השר ליברמן בדף הפייסבוק שלו.

ליברמן הדגיש, כי "אני כבר גיניתי כמה פעמים ובצורה הברורה ביותר את התופעה המגעילה של 'תג מחיר', שמעבר לפגיעה בערבים פוגעת גם בחיילי צה"ל וגורמת נזק גדול למדינת ישראל בכלל ולמפעל ההתיישבות בפרט. אך צריך לומר בבירור כי תופעת 'תג מחיר' קיימת אך ורק בגלל הרוח הגבית שנותנים לה עיתונאים בכירים בתקשורת שמזוהים, גם אם לא במוצהר, עם מחנה השמאל והם מלבים את התופעה הזו במכוון כדי לחזק את טענותיהם נגד הימין ואת עמדתם האידיאולוגית נגד מפעל ההתיישבות".

לדבריו, "הפרסום ותהודה חסרי הפרופורציות שנותנים עיתונאים אלו למעשי הוונדליזם של התימהוניים מ'תג מחיר' הן השמן בגלגלים של אותם מעשים, משום שללא התהודה שהם נותנים להם לא היה למעשים הללו שום טעם, גם לפי קו המחשבה של אותם מופרעים שמבצעים אותם".

"אותם עיתונאים, שמקדישים שעת שידור שלמה לגרפיטי הנכתב נגד ערבים, כאמור מעשה בזוי ומקומם אך ללא שפיכות דמים או פגיעה פיזית במישהו, לא הקדישו אפילו חצי מזמן השידור הזה בכדי לדבר ולגנות את הרציחות של שלי דדון, של סנ"צ ברוך מזרחי או של סמ"ר גל קובי שנרצחו בפעולות טרור לאומניות של ערבים, באותו זמן שבו מרוססות כתובות תג המחיר. לכן מוטב שהתקשורת תעסוק קודם כל באלימות אמתית, כמו זו שארעה בטובא זנגריה, גם אם היא אלימות נגד יהודים", הוסיף.