חרם? עלייה במכירות יין ישראלי באירופה

מנהל השיווק של יקב רמת הגולן מספר על גידול בייצוא יינות לאירופה, "החרם לא מעניין את האירופאים, הם מחפשים יין איכותי".

תגיות: יצוא חרם יין
חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באייר תשע"ד

מנהל השיווק של יקב רמת הגולן, ארנון הראל, מספר בראיון לערוץ 7 כי למרות ניסיונות חרם על מוצרים מיהודה ושומרון ומרמת הגולן מצד גורמים פרו פלסטינים דווקא בשנה האחרונה נרשם גידול בייצוא יינות לאירופה.

"כפורצי דרך אנחנו לא לבד ביצור יין איכותי לחו"ל. אנו משקיעים רבות ביצוא לארה"ב למזרח הרחוק ולאירופה", מספר הראל ומדגיש כי "למרות ההתנגדויות והניסיונות לחרם את הצרכנים האירופיים זה לא מעניין הם מחפשים יין איכותי. יש כ-20 אחוז עליה במכירות באירופה ולא מעניין את הלקוח האירופי מאותם ארגונים פרו פלסטינים שמתנגדים ליין שמגיע מרמת הגולן".

הראל מוסיף כי ישנה עלייה גם בצריכה של יין איכותי, "ישנו מעבר של צרכנים ליינות איכותיים גם עם היין עולה קצת יותר כסף".

הראל מציין כי יש מחסור תמידי ביין לבן וביקוש רב ליינות ברוט (מבעבעים) מצד הצרכנים, לדבריו, "אנחנו ביקב רמת הגולן נערכים לקראת חג השבועות כאשר הפוקוס הוא על יינות לבנים ומבעבעים.

"רק עכשיו לקראת החג הוצאנו יין רוזה המיוצר מענבי סירה אדומים כשהקליפות מושרות זמן קצר ובעקבות כך היין יוצא בצבע ורוד", מספר הראל, "אנחנו בחוסר תמידי של יינות לבנים וזה לא בגלל שאנחנו מייצרים פחות אלא בעקבות ביקוש גבוה של הלקוחות".

לאחרונה הוציא יקב רמת הגולן יין 'רוזה מבעבע' מסדרת ירדן היוקרתית שמתאים לאירועים מיוחדים, "הדרישה באה בעקבות צרכנים שרוצים ומחפשים דברים מעניינים ויוקרתיים, יין ברוט- מבעבע זה עוד נישה בעולם היין שאנחנו מאמינים שתתפתח בשנים הקרובות".