הרב צפניה דרורי
הרב צפניה דרורייוני קמפינסקי

רבה של קריית שמונה, הרב צפניה דרורי, ממשיך את מלחמתו בקרן לידידות ועומד מאחורי ההחלטה לקרוא לציבור שלא ללכת לקייטנות שמופעלות בסבסוד הקרן לידידות.

"משרד החינוך לא כופה על אף אחד לקבל את זה ואנחנו מקווים שכל בתי הספר לא יפלו בפח הזה. אנחנו יודעים שבאותם מקומות שיש סבסוד של הקרן לידידות, יהיו בקייטנות פעולות ותכנים של מעורבות נוצרית ויהודית", מציין הרב דרורי.

לדבריו כיום הנצרות פועלת בצורה מתוחכמת יותר כדי לנצר יהודים, " זו החלטה שהתקבלה בועידת לוזאן שלא לעבוד באופן אישי על ידי מיסיון, אלא באמצעות ידידות ולהביא לכך שהיהודים ישלימו את ההתנצרות שלהם"

הרב דרורי מציג את הנזקים שנגרמו כבר על ידי כספי התמיכה מהנצרות, "אתה רואה היום בכנסת לובי גדול שתומך בשותפות עם הנוצרים בכל תחום. כמרים ומסיונרים מקבלים זכויות בארץ. יש פעילות נוצרית ענפה גם ביו"ש. הם רוצים לחזק את האחיזה שלהם גם בהתנחלויות ומקימים גבעות שמיועדות להם. הם מחזקים את האחיזה שלהם בארץ בשליחותו של ישו".

לדבריו הוא עושה את חובתו למרות שיש מתנגדים רבים, "אני מרגיש שאני חייב לעמוד ולזעוק שאסור לקבל תמיכה מגויים, זה בדיוק מה שכתוב בחז"ל שלקראת הגאולה חולשת היהודים תעורר את הנצרות לתחייה בזכות הכספים שהיהודים יקבלו".