הישג. אבי ניסנקורן
הישג. אבי ניסנקורן פלאש 90

"העובדים במדינת ישראל עדיין צריכים שינוי עמוק", כך אמר הערב (ה') אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות הנבחר, באירוע חילופי יו"ר ההסתדרות.

"החזון של מדינת ישראל לא היה שהיא תוביל בפערים חברתיים, החזון של מדינת ישראל לא היה שהעוני יהיה כל כך רחב, החזון של המדינה לא היה שיהיה כזה שסע חברתי וכזה אי שוויון", אמר ניסנקורן, "אסור לנו להתבלבל, מדינת ישראל מובילה, לצערי, בקיצוניות של מדיניות כלכלית ימנית ואנחנו חייבים לעשות את השינוי".

ניסנקורן הבטיח להמשיך בתנופת ההתארגות של העובדים בישראל. "אני אשקיע שם משאבים אדירים כי זה שינוי אמיתי ואנחנו ניאבק לצמצום פערים חברתיים לא משום שזה חלום כי אלא כי זו מציאות שחייבים להגיע אליה. אחרת, אבוי לנו כחברה".

יו"ר ההסתדרות הנבחר, אשר ייכנס לתפקידו באופן רשמי ב-1 ביוני, הבטיח "אנחנו נפעל למיגור העוני תוך תיקון ושיפור שכר המינימום. לא יכול להיות מצב שאנשים עובדים, אפילו כששני בני הזוג עובדים, והם עדיין עניים והמשפחה ענייה. אף אחד לא רוצה לראות כך את המדינה אבל צריך לעשות את כל זה לא רק בדיבורים וסיסמאות אלא במעשים. אני מבטיח שאנחנו נפעל לעדכון שכר המינימום".

בעת הדברים, ניסנקורן פנה לצביקה אורן, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ונשיא התאחדות התעשיינים, והביע את תקוותו כי הדבר יעשה תוך שיתוף פעולה עם המעסיקים. "אני חושב שהמעסיקים, כמונו, רוצים וצריכים לשאוף ואני בטוח שהם שואפים, למדינת רווחה. עובד שחי ועובד בכבוד הוא עובד יותר יעיל ואת האיזונים האלה צריכים לעשות באחריות".

ניסנקורן חזר והדגיש בנאומו את מקומה המרכזי של ההסתדרות בתור תנועה חברתית חשובה במדינה. כמו כן, הוא מנה את המטרות אליהן תשאף ההסתדרות תחת הנהגתו, כפי שהכריז ביום בחירתו, "מיגור העוני, צמצום פערים חברתיים והקטנת אי השוויון המגדרי ובכלל".

האירוע שהתקיים הערב בבית ההסתדרות בתל אביב, בהשתתפות מאות עובדים, גמלאים וחברי תנועות הנוער, כלל גם את הפרידה הרשמית מיו"ר ההסתדרות היוצא עופר עיני.

בין המברכים שהשתתפו באירוע: שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים - סילבן שלום, שר המודיעין ד"ר יובל שטייניץ, יו"ר סיעת הליכוד-ישראל ביתנו וראש הקואליציה ח"כ יריב לוין, יו"ר מפלגת העבודה וראש האופוזיציה - ח"כ יצחק בוז'י הרצוג ויו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות – ח"כ חיים כץ.