היסטוריה: נבחרת ישראל העפילה לאליפות אירופה

נבחרת הנוער של ישראל בהדרכתו של אלי אוחנה העפילה לאליפות אירופה אחרי 17 שנה. באליפות שתתקיים בעוד חודש בהונגריה יהיו 8 נבחרות.

נרי וייס - ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ד

אוחנה. הישג היסטורי
אוחנה. הישג היסטורי
צילום: פלאש 90

יש עתיד. שבועיים לפני אירוע הכדורגל הגדול בעולם, בו ייקחו חלק 32 נבחרות מהעולם כולו, עכשיו גם לנו יש סיבה לחייך.

לא, נבחרת ישראל לא תהיה במונדיאל שיתקיים בעוד שבועיים בברזיל, אבל כן תהיה בטורניר גדול אחר - אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 19.

נבחרת הנוער, בהדרכתו של המאמן ושחקן העבר אלי אוחנה, הצליחה להעפיל אל שלב העלית של מוקדמות אליפות אירופה שנערכה בשוויץ. לאחר שפגשה שלוש יריבות וניצחה את כולן הבטיחה הנבחרת הישראלית כי ב-19 ביולי יהיה מי שייצג את המדינה בטורניר אירופי גדול.

בדרך לאליפות אירופה פגשה הנבחרת בשלב העלית את קפריסין שוויץ וגיאורגיה. את קפריסין הביסו השחקנים הישראלים בקלות - 0:4. אחר כך הצליחו לנצח גם את המארחת שוויץ בתוצאה 0:1 קטן גדול. לשיאם הגיעו השחקנים כשהצליחו להתעלות ולנצח גם את גיאורגיה החזקה עם שער של שגיב יחזקאל בדקה ה- 69. אגב, יחזקאל שחקנה של הפועל תל אביב כבש את השער לאחר בישול של חברו לקבוצה, רמזי ספורי.

כאמור, הנבחרת העפילה אל אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 19 שיתקיים באמצע חודש יולי בהונגריה. באליפות יקחו חלק רק שמונה נבחרות, מתוך 54 כאלה. בעוד כמה שנים השחקנים הללו יהיו חלק מרכזי מהנבחרת הבוגרת, אולי אז יש סיכוי?

אלי אוחנה, מאמן הנבחרת אמר בסיום המשחק: "אני לא יכול לתאר את ההרגשה במילים. הרבה שנים לא היינו באליפות אירופה ושחזרנו את ההישג. יש לנו שחקנים עם נשמה גדולה. כמאמן חוויתי רגעים יפים, אבל זה רגע השיא שלי. עלינו לאליפות עם 0 שערי חובה, זה מדבר בשם עצמו. עשינו את זה כמו גדולים, לא במקרה ולא בטעות - ניצחנו שלושה משחקים והיינו טובים לאורך כל הטורניר. שחזרנו את ההיסטוריה והבאנו כבוד גדול לכדורגל הישראלי".

גם אלי גוטמן, מאמן הנבחרת הבוגרת, ויוסי בניון קפטן הנבחרת ומי שהיה באליפות האחרונה ההיא לפני 17 שנים בירכו את הצעירים על העפלתם ההיסטורית. בניון אף הוסיף ואמר כי הוא מציע להמשיך ולהשקיע בדור העתיד של הכדורגל הישראלי וכי בהחלט הוא רואה שיש בסיס טוב לכך.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il