הרב אביחי רונצקי, ראש הישיבה באיתמר ולשעבר הרב הצבאי הראשי, תקף בעמוד הפייסבוק שלו את הקפאת הבנייה בפועל ביהודה ושומרון.

בפתח דבריו סיפר הרב רונצקי על חנוכת השכונה החדשה באיתמר, "נופי ארומה", והסביר כי היא נקראת כך "מפני שממש ממול בתי השכונה ניצב לו במלוא הדרו תל ארומה, מקום מושבו של אבימלך.

"אכן שמחה עצומה, אך באמת זו אליה וקוץ בה, כשתנופת פיתוח והתיישבות בהיקף נרחב נחסמת", כתב הרב רונצקי ותקף את הקפאת הבנייה בפועל. "גם אם אין מכריזים על כך בפומבי, הלכה למעשה יש צו הקפאה על המשך הבנייה, על כל מה שנמצא מחוץ לגושי היישובים.

"מתוך הבנת הערך העצום שבמעשה ההתיישבות, ובייחוד אל מעל הנעשה באזורנו בהקמת ממשלת פת"ח-חמאס, ישנה חובה על כולנו לעשות הכל כדי להסיר את טבעת החנק ולהביא להרחבת היישובים החלוציים פורצי הדרך ביהודה ובשומרון", הדגיש הרב רונצקי.

גם ראש העיר ירושלים ניר ברקת מתח מוקדם יותר ביקורת מרומזת על ההחלטה לפרסם מכרזים לבניית מאות יח"ד בבירה, כתגובה לממשלת חמאס-פתח. "בניה בבירת ישראל היא לא עונש לאיש, אלא זכות גדולה והיא צריכה להימשך באופן רציף ללא הקפאות ובמשך כל השנה ולכל המגזרים", אמר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו