השר כץ: "קרבות בוץ"

שר התחבורה: יש לאפשר לנשיא חדש להתחיל מיד בתפקידו. אני תומך ברובי ריבלין. הוא יכול להיות נשיא מצויין גם ממלכתי וגם מחובר לעם.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ד

השר כץ: "קרבות בוץ"   -ערוץ 7
השר ישראל כץ
צילום: פלאש 90

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, התייחס הערב לפרישתו של ח"כ בנימין בן אליעזר מהמירוץ לנשיאות בעקבות החשדות נגדו.

"הבחירות לנשיאות מזכירות קרבות בוץ וחבל כי מדובר בתפקיד סימלי אבל חשוב. לא הייתי מעורב בתהליך כי הייתי עסוק בקרבות אחרים. למרות נסיבות פרישתו המצערות של פואד בן אליעזר אסור לדחות את הבחירות. יש לאפשר לנשיא חדש להתחיל מיד בתפקידו. אני תומך ברובי ריבלין, לדעתי הוא יכול להיות נשיא מצויין גם ממלכתי וגם מחובר לעם".

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יוני שטבון, אמר הערב "הרפש הבלתי פוסק העולה כרונית במרוץ לנשיאות, מדיף ריח רע של סיכולים ממוקדים וחיסולי חשבונות. אוי לנו שכך מתנהל המרוץ למשרה הרמה ביותר בציבוריות הישראלית. מרגיש כאילו בוחרים סנדק ולא נשיא".

עוד הדגיש כי "הנשיא או הנשיאה הנבחרים יצטרכו לעמול ימים כלילות לניקוי תדמית המוסד. אמנם המשכיל בעת ההיא יידום, אך אי אפשר להימנע מלתהות על קיום המוסד והבחירות אליו במתכונתם הנוכחית".

ח״כ מיכל רוזין (מרצ) הביעה תמיכה בשופטת דליה דורנר לתפקיד נשיאת המדינה. לדבריה, "כמי שמובילה בגאון לאורך שנות פעילותה את הערכים האוניברסאליים של כבוד האדם וחירותו, דליה דורנר היא בחירה ראויה במצפון שקט", אמרה רוזין.