אדלשטיין יבחן אפשרות לדחיית הבחירות לנשיאות

יו"ר הכנסת יקיים דיון מיוחד סביב האפשרות לדחיית הבחירות לנשיאות. זאת בעקבות ההתפתחויות האחרונות ופרישת בן אליעזר מהמרוץ.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ד

אדלשטיין יבחן אפשרות לדחיית הבחירות לנשיאות-ערוץ 7
לא לצנזר. אדלשטיין
משרד ההסברה

יו"ר הכנסת, חבר הכנסת יולי אדלשטיין, יקיים היום (ראשון) דיון מיוחד עם ראשי סיעות הכנסת על מנת לבחון אפשרות לדחיית הבחירות לנשיאות לנוכח ההתפתחויות האחרונות ובעיקרן פרישתו של חבר הכנסת בן אליעזר מהמירוץ.

עלפי הערכות גם לאחר ישיבה זו יישאר מועד הבחירות כפי שהיה, כלומר יום שלישי הקרוב. זאת מאחר ובכל מקרה לא ניתן יהיה להוסיף מתמודדים לבחירות.

יצוין כי כבר אמש הודיעה לשכת ראש הממשלה נתניהו כי ראש הממשלה אינו פועל לדחיית הבחירות וכי מועמדו לתפקיד היה ונותר חבר הכנסת ריבלין.

שר הפנים, גדעון סער, שוחח אמש עם יו"ר הכנסת והביע את עמדתו ולפיה אין כל עילה לדחות את מועד הבחירות לנשיאות. "כל ניסיון לדחיית הבחירות יעצים את הפגיעה בכנסת, במוסד הנשיאות ובדמוקרטיה הישראלית".

לקראת הישיבה נמסר מלשכתו של יו"ר 'יש עתיד', שר האוצר, יאיר לפיד, כי המפלגה תתנגד לכל יוזמה לדחיית הבחירות לנשיאות.

נזכיר כי גם יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת הרצוג, הודיע כי יקיים ישיבה משותפת עם ראשי האופוזיציה על מנת לבחון אפשרות לתמיכה משותפת במועמד או מועמדת אחת או בהליך בחירה מתואם, מונח שנשמע כהסכמה או אי הסכמה לדחיית הבחירות למועד מאוחר יותר.