גרשון מסיקה באירוע בשאנור
גרשון מסיקה באירוע בשאנור יוני קמפינסקי

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, תוקף בחריפות הערב (א') את שר האוצר יאיר לפיד בעקבות הדברים הקשים שהשמיע נגד ההתיישבות ביהודה ושומרון.

''לפיד הוא פוליטיקאי חלול, פוליטיקאי לרגע שיקום ויפול כמו רבים לפניו", אמר מסיקה. ''דבריו מבטאים את הבורות הרבה שיש לו בתחום הכלכלי והוא ללא ספק הפך לנטל הכלכלי הכבד ביותר על מדינת ישראל בבורותו זו''.

לדברי מסיקה כל כלכלן יודע שתושבי יהודה ושומרון הם תושבים יצרניים, המספקים מקומות עבודה לערבים וליהודים כאחד. ''תושבי יצהר ואיתמר כמו תושבי יהודה ושומרון כולם הם אזרחים משלמי מיסים, ציוניים, מלח הארץ המגנים בגופם על תושבי מדינת תל אביב מפני פיגועים וטרור מכיוון הכפרים ביהודה ושומרון.

''הכסף יתכן ונמצא בין יצהר לאיתמר בכביש הכפר הערבי חווארה, שם נמצאים רכבי תושבי מדינת ישראל שנגנבו לכפרים והמיליונים שמדינת ישראל שופכת על הרשות הפלשתינית מדי שנה בשנה", הוסיף מסיקה.

בנאומו הערב בכנס הרצליה, אמר לפיד כי "גורמי ימין קיצוני דוחפים אותנו לעבר רעיונות הזויים של סיפוח שיובילו אותנו אל האסון הקרוי מדינה דו לאומית. אני לא יודע אם מדובר בתרגיל ביחסי ציבור או בכוונה אמיתית, אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות''

יו"ר ''יש עתיד'' קרא להקפיא את הבניה מחוץ לגושי ההתיישבות. "ההתנחלויות האלה יקרות לנו", אמר לפיד, "הן משפיעות לרעה על הצמיחה, על התל"ג, על הקשרים הכלכליים שלנו עם העולם. מלבד המיליארדים שאנחנו מפסידים בבניית תשתיות מיותרות, אנחנו מפסידים עוד מיליארדים רבים של פעילות כלכלית שבהם יכולנו להשתמש להורדת מיסים, להגברת הבטחון ולשיפור השירותים האזרחיים.

"איפשהו בין איתמר ליצהר קבור הכסף שיכול היה לשמש לנו לכיתות קטנות יותר, לשירותי בריאות טובים יותר, לצמצום אי השיוויון בחברה הישראלית וגם לכיפות ברזל ולטילי חץ 3 ולהתעצמותו של צה"ל", דברי לפיד.