סמית' מנסה לבד. הערב
סמית' מנסה לבד. הערב עודד קרני

מה לא היה לנו במשחק מספר אחד בסדרת גמר פלייאוף ליגת ווינר סל הערב? הובלה של הצהובים, חזרה של הירוקים, עוד הובלה של הצהובים ושוב חזרה של הירוקים. עבירות, זריקות של שלשות והרבה מתח ודרמה.

בשורה הסופית: משחק אחד נותר לסיום העונה, והאליפות עדיין מונחת על הרצפה. 

בתום ערב מרתק של כדורסל איכותי, מכבי אלקטרה ת"א ניצחה ברוממה את מכבי בזן חיפה בתוצאה 77:81. קל זה לא היה עבור הצהובים והכרעה ממשית עדיין אין - הכל ייקבע בגומלין ביום רביעי בהיכל נוקיה, בשעה 20:45.

הצהובים התחילו את הבריחה שלהם כבר במהלך הרבע הראשון, הרבה בעזרת יכולת התקפית משובחת של סופו ובעיקר בעזרת ה"אין הגנה" של חיפה. גם הרבע השני המשיך כמו הראשון כשתל אביב שומרת על הפרש העשר נקודות שלה.

ברבע השלישי התפוצצה חיפה על מכבי, והגיעה עד מרחק של נקודות בודדות ממנה. הרבע הרביעי היה שקול ביותר ולעיתים היה נראה שחיפה עוד תנצח את מכבי שוב פעם ברגעי האמת. אך אז התעורר לו דייויד בלו וקבר את השלשה האחרונה שסגרה על סיכויי חיפה. בסיום - 77:81 לזכות הצהובים שינסו לשמור על פער קטן זה גם במשחק הגומלין ביום רביעי. חיפה תגיע כשאין לה מה להפסיד.

מהלך המשחק:

חיפה פתחה עם מורן רוט, טרנס רודריק, דונטה סמית', בריאן רנדל ואלכס צ'וברביץ'. ת"א העלתה בחמישייה את ריקי היקמן, סילבן לנדסברג, דווין סמית', גיא פניני וסופוקליס שחורצאניטיס.

סמית' וצ'וברביץ' העלו את האלופה ל-0:5 מהיר, אבל מכאן ההמשך היה כולו צהוב. סופו עשה ככל העולה על רוחו מתחת לסל, היקמן שמר על המומנטום החיובי ממילאנו וכבר 11:19 לאורחים. טייריס רייס, כהרגלו, היה האחרון לקלוע לפני הבאזר, ובסיום הרבע הראשון 19:27 צהוב.

בתחילת הרבע השני הפער המשיך לצמוח, והגיע למחוזות הדו ספרתיים, כשרק סמית' ורנדל (14 נקודות כל אחד במחצית הראשונה) דואגים להשאיר איכשהו את חיפה במרחק סביר יחסית, ובירידה להפסקה 37:47, כשלרייס כבר 15 נקודות.

בחזרה מחדרי ההלבשה, הבהירה האלופה שהיא לא תוותר בקלות על התואר ועל הגאווה שלה. רנדל וסמית' הנפלאים המשיכו לסחוב את העגלה, והובילו את חיפה לקאמבק אדיר, שהושלם בידי מורן רוט - 57:57. רייס קלע 10 נקודות ברבע השלישי, הריץ את מכבי ת"א ל-0:8 ודאג לסיים את הרבע כמעט היכן שהתחיל, ביתרון 62:69 לאורחים.

משחק גמור? אז זהו, שלא. ישנה אמרה מפורסמת שאומרת כי אסור אף פעם לזלזל בלב של אלוף, וחיפה הוכיחה שוב עד כמה היא אלופה. סמית' ויבזורי מצאו טיימינג מושלם לפתוח את הסכר ולקלוע שלשה ראשונה לכל אחד מהם. ארבע דקות לסיום, שוויון 70:70. 

חיפה החמיצה לא מעט הזדמנויות להשלים מהפך ולעלות ליתרון בדיוק ברגע הנכון, ובכל פעם מחדש נתקעה בתקרת זכוכית בשוויון. כשהגיעו שתי הדקות האחרונות, דיוויד בלו - מי אם לא הוא - היה שם כדי לקלוע חמש נקודות רצופות ולהבטיח לקבוצתו יתרון מזערי בדרך לגומלין הביתי.

למכבי חיפה: דונטה סמית' 29 (8 ריב', 8 אס', 8 איב'), בריאן רנדל 27 (7 ריב'), דגן יבזורי 7, מורן רוט 6, אלכס צ'וברביץ' ובן רייס 3 כ"א, טרנס רודריק 2 (6 ריב').

למכבי ת"א: טייריס רייס 30 (7 אס'), ריקי היקמן 14, דיוויד בלו 12, סופוקליס שחורצאניטיס 9, אלכס טיוס (5 ריב') וסילבן לנדסברג 6 כ"א, דווין סמית' 4 (5 ריב').

ניפגש ביום רביעי. האלופה תצא מתל אביב או מחיפה? ברביעי נדע.