הבוקר: מיסה נוצרית בקבר דוד עצמו

מתפללים יהודים הוצאו הבוקר מציון קבר דוד על מנת לאפשר קיומה של מיסה נוצרית בה השתתפו עשרות כמרים ונזירים.

שמעון כהן , י"א בסיון תשע"ד

בתום המיסה. הבוקר
בתום המיסה. הבוקר
הרבנית גרוסמן

בראיון ליומן ערוץ 7 מספרת הרבנית יוכבד גרוסמן, מראשי הפעילים והפעילות למען קבר דוד, על אירוע חמור שהתרחש הבוקר בקבר דוד עצמו כאשר נזירים וכמרים רבים קיימו במקום מיסה.

דבריה של הרבנית גרוסמן מגיעים מעט לאחר השיחה אודות המיסה שהתקיימה באולם הסעודה האחרונה שמעל קבר דוד אתמול, ואילו כעת מתברר כי הבוקר התקיימה מיסה בליווי שוטרים ואנשי יס"מ בקבר דוד עצמו, לאחר שהיהודים פונו מהמקום.

הרבנית גרוסמן מספרת כי כדרכה מדי בוקר הגיעה עם עשרות מתפללות לתפילה בקבר דוד ומעט לפני השעה תשע בבוקר נכנס לאולם שוטר חבוש כיפה וביקש מהמתפללים והמתפללות לצאת מהאולם. הרבנית שאלה מדוע והשוטר נמנע מלהשיב ישירות ורק חזר על ההוראה לצאת מהמקום כי "יש כאן אירוע".

הרבנית גרוסמן מספרת על תחושת ההלם שאחזה בה ובמתפללות האחרות כאשר החלו להעלות בדעתן שמא הן מוצאות מהמקום על מנת לאפשר תפילה נוצרית בתוככי אולם קבר דוד. היא שאלה את השוטר אם השערתה נכונה ויש כוונה לקיים מיסה במקום. "השוטר גמגם שכן. הוא היה במבוכה. ביקשתי מנו שיאפשר לנו לקדש את המקום באמירת תהילים אבל לא הייתה ברירה ונאלצנו לצאת".

כאשר יצאו המתפללות והמתפללים מאולם הקבר גילו לתדהמתם שיירה ארוכה של עשרות כמרים ונזירים העושים את דרכם מהחורשה הסמוכה דרך אזור השירותים הסמוך ועד לאולם הקבר.

הרבנית גרוסמן מתארת את תחושת הכאב שחשה עם שמיעת הניגונים הנוצריים שהעלו הצועדים האוחזים בצלבי ענק מעץ תוך כדי שהם מכים עם הצלבים בקרקע ומפיצים ריח קטורת במתחם כולו, "לא יכולנו להריח את זה", היא אומרת ומתארת מראה קשה כאשר היא והמתפללות מבינות שאין טעם ויכולת להתעמת עם השוטרים אלא רק לראות את המתרחש ואף את הכאב בעיניו של השוטר שהורה להן לצאת מהמקום.

"ביקשתי סליחה מדוד המלך על שאני יוצאת. יש שם בחדר הזה ספרי קודש, לא מזמן הכנסנו לשם ספר תורה ועכשיו מכניסים את הנוצרים לתפילה שם? מכניסים צלם בהיכל", היא מדגישה בזעזוע.

כאמור, היום בצהרים (15:00) צפויה להתקיים תפילת מחאה בעקבות אירועי אתמול, אך נראה שהאירוע החמור שהתרחש במקום היום יתפוס את מרכז תשומת הלב. "אלפי יהודים צריכים להגיע לכאן ולבכות, לומר שאין לנו חלק ונחלה בדבר הזה. כל עם ישראל צריך לבוא ולמחות", אומרת הרבנית המספרת כי רגע לפני הוצאתם מהמקום נסגר המקום גם בפני כמה עשרות תלמידי בית ספר חילוני שהגיעו לביקור במקום. השוטרים הבהירו להם שהמקום סגור ולא ניתן להיכנס אליו.

"הנוצרים שולטים כעת על שישים אחוזים מהמתחם וכעת הם רוצים להתשלט גם על המעט שבידינו".טוען....

(צילום: הרבנית יוכבד גרוסמן)