גרינברג. שלום ולהתראות
גרינברג. שלום ולהתראותעודד קרני

לאחר אין ספור שמועות ודיווחים ממקורות שונים, כעת זה חתום וסגור - בראד גרינברג כבר לא מאמן הפועל ירושלים בכדורסל.

המועדון האדום הודיע הערב (שני) על פרידה מהמאמן שהגיע בקול תרועה רמה רק לפני עשרה חודשים לאחר שגנב אליפות היסטורית עם מכבי חיפה. 

בהודעה שפרסמה הקבוצה הערב נכתב: "הנהלת הפועל ירושלים החליטה שלא להמשיך את ההתקשרות עם המאמן בראד גרינברג. אנחנו רוצים להודות לבראד על העונה האחרונה. גרינברג הוא מקצוען וג׳נטלמן אמיתי והיה לנו הכבוד לעבוד איתו בעשרת החודשים האחרונים".

גרינברג כאמור הגיע לפני עשרה חודשים בלבד למועדון האדום והצליח להוליך את הקבוצה החדשה שנבנתה תוך כדי העונה לשיאים רבים בארץ ובאירופה. את המקום הראשון בתום העונה הסדירה פיספס גרינברג בנקודה אחת בלבד, אבל לזכותו ייאמר שבמרבית הזמן הוא שמר על המקום הראשון. גם באירופה הצליח להגיע עם הפועל עד לשלבים המתקדמים של מפעל היורוקאפ היוקרתי. 

החתמתו של גרינברג בקבוצה האדומה שנבנתה מחדש על ידי המשקיעים החדשים, היוותה מסר של ממש עבור קבוצות הליגה ומכבי תל אביב בפרט: הפועל ירושלים כיוונה באותם הימים להגעה לגמר ליגת ווינר סל ולזכיה באליפות, גם אם במועדון האדום אמרו אחרת לגמרי.

כחלק משינוי התפיסה של המשקיעים החדשים ובראשם אורי אלון, הוחלט כי מאמן הקבוצה יגיע לשלוש עונות כשהמטרה העיקרית היא "לבנות את הקבוצה לעונות הבאות. לשמור על סגל שחקנים ומאמן שיתנו יציבות" - בפועל, עשרה חודשים לאחר החתמתו של גרינברג בקבוצה, נפרדים ממנו הנהלת הפועל.

כעת מתחיל המירוץ אחר התפקיד הנחשק. יש לציין כי אמנם להפועל ירושלים יש מזל של לוזרית בשנים האחרונות, אבל ההשקעה הרבה כלכלית ומקצועית שעושים בקבוצה ניכרים בעין ונראה שבורסת השמות תגבר עם הזמן.

השם החם כרגע בפנקס של אלון ושות' הוא מי שאימן את הפועל אילת בעונה האחרונה, עודד קטש. קטש אמנם גדול ביריבה השנואה מכבי תל אביב, אבל שנות האימון שלו המוצלחות בגלבוע גליל ובהפועל אילת, מביאות את הנהלת המועדון האדום לפנטז על החתמתו. השאלה הגדולה שצריכה להישאל היא - האם עודד קטש הוא לא מאמן של קבוצות קטנות ואנדרדוגית. קריירת האימון שלו במכבי ת"א תהיה תמיד שם מאחורה כדי להזכיר לו זאת.

מאמנים נוספים פנויים ואפשריים שיגיעו: ארז אדלשטיין - מאמן הפועל ת"א בעונה האחרונה שסיים את תפקידו שם ומאמן הנבחרת הלאומית. דני פרנקו - מאמן מכבי חיפה כרגע אך לא נמצא תחת חוזה אצל הירוקים לעונה הבאה. הדיח את האדומים וגרינברג בשלב חצי הגמר תוך תצוגות ותבוסות מדהימות. צביקה שרף - עזב את אימון הכתומים מראשון לציון בגלל שלא יכלו להעניק לו את התקציב שביקש ולא כיוונו להופעה במפעלים אירופיים, מה שבוודאי יאפשרו לו בהנהלת הפועל. פיני גרשון - ישמח להראות למכבי ולבלאט כי אין גדול ממנו ואפילו את הפועל ירושלים הוא יכול לקחת לאליפות. דן שמיר - עוזרו של מסינה בעונה האחרונה בצסק"א, בהנחה וודאית שמסינה לא ממשיך ובלאט לא יגיע לשם, שמיר יסיים את דרכו אצל הרוסים. המאמן שזכור לטובה במלחה וגאון כדורסל ירצה להראות שזה לא היה מקרי ההישגים שלו עם הקבוצה האדומה מירושלים.