הלפרין במשחק הקודם. הערב יופיע?
הלפרין במשחק הקודם. הערב יופיע?עודד קרני

קלאסיקו בקלאסה. הערב יעלו על כר הדשא בספרד שתי הקבוצות האהודות ביותר בעולם, ברצלונה וריאל מדריד, למשחק מותח ומרתק.

רגע לפני הקלאסיקו הספרדי הנחשב, יעלו על הפרקט בהיכל נוקיה שבתל אביב, שתי קבוצות בעלות יריבות רבת שנים לא פחות מזאת של ברצלונה ומדריד, הפועל ירושלים ומכבי תל אביב. המנצחת במשחק תעלה למקום הראשון בליגה.

הפועל של העונה עושה קולות של יותר מאלטרנטיבה ראויה למכבי. העונה היא ממש מכוונת להיות מכבי בעצמה. סגל שחקנים מרשים למדי הכולל את שני האקסים של הצהובים, הישראלים הבכירים של הקבוצה באדום - יותם הלפרין וליאור אליהו, זרים מרשימים ביותר כמו דרווין קיצ'ן וגוש' דאנקן ועוד שחקנים משלימים ברמה גבוהה כמו ארטיום פרחוסקי וברייסי רייט.

בהחלט סגל שחקנים מהמרשימים שהעמידה הקבוצה באדום. ואכן, הסגל המרשים מצדיק את עצמו ואת יכולותיו כשהקבוצה ממוקמת במקום השני בליגת העל ועם חצי רגל בשלב חצי הגמר של מפעל היורוקאפ היוקרתי. והכל תוך כדי הצגות תכלית מרשימות ומהנות, עם ממוצע נקודות גבוה וספיגה נמוכה.

ממול לירושלים, תגיע מכבי תל אביב אחרי ההפסד בשניות הסיום מול פרטיזן בלגרד בחמישי האחרון, כשהיא חבולה רק בקצת. סופוקליס שחורציאניטיס שנפצע במהלך משחק היורוליג בסרביה, ערך היום אימון קל וככל הנראה יתלבש למשחק החשוב של הקבוצה. במכבי סופרים כבר 14 משחקים ללא הפסד, כשההפסד האחרון היה מול ירושלים במלחה.

בכלל, מכבי מחזיקה במאזן של 12 נצחונות ואפס הפסדים באולמה הביתי, ומעניין יהיה לראות אם הפועל באמת יכולים להוות יריב ראוי למכבי בהיכל נוקיה. בפעם האחרונה ששתי הקבוצות נפגשו בהיכל, זה נגמר בתבוסה לאדומים 93:71 לזכות הצהובים. שני השחקנים שהצטיינו באותו המשחק, דווין סמית' וסילבן לנדסברג ממשיכים לעשות חיל ומספקים מדד נקודות איכות מרשים למדי במשחקיהם האחרונים.

לעומתם, אצל האדומים, ישנה ירידה גדולה מאוד בתפקודו של ליאור אליהו לאחרונה, ונראה שמשהו רע עובר על השחקן.

כנראה שבמכבי ידעו למה הם מוותרים עליו. גם משחקו הקודם בהיכל נוקיה לא יירשם כמשחק חייו. כמוהו גם הלפרין שנראה שוב כמו הלפרין במדי מכבי, השחקן שבורח מאחריות ומפחד לקחת זריקות. אולי הערב יצליחו השניים להפתיע את מכבי בהיכל נוקיה, נחיה ונראה.