טיולים בגליל
טיולים בגלילקובי פינקלר

החופש הגדול מתקרב ועוד לא החלטתם מה לעשות? איך תוכלו להעביר את הזמן בכיף?

החלטנו לעשות לכם רשימה מפורטת עם דברים שתוכלו לעשות בקיץ, כך שאם המחנכת בשנה הבאה תבקש מכם לכתוב חיבור על מה היה לכם בחופש הגדול, תוכלו למלא את השורות במהירות ולספר על חופש גדול מלא בחוויות ובלי רגע דל.

1. למרבית האנשים יש ליד עיר המגורים בריכה או ים, תבדקו איזה בריכה וים פועל בנפרד, באילו ימים יש גישה לבנים ומתי לבנות, סמנו לעצמכם מתי תוכלו לבוא לביקור, ולצנן את החום הכבד במים קרירים.

2. "ספרים רבותיי ספרים"- כמה ספרים מעניינים יוצא לנו לקרוא בתקופת הלימודים, בעיקר כשיש מבחנים? נכון, כמעט ולא ולכן בחופש הגדול יש לכם הזדמנות ללכת לספריה הקרובה לביתכם, לעשות מנוי ולהחליף ספרים, לשבת במרפסת של הבית עם שתייה קרה ולהנות מסיפור מרתק. שימו לב, ספרים חדשים יצאו בשבוע הספר הנוכחי, כך שלא חסר חומר קריאה משובח.

3. התנדבות- לא חסר עמותות שישמחו לזוג ידיים שיעבדו בהתנדבות בימי הקיץ, בדקו איזה עמותות נמצאות בסביבתכם, אם מי מעניין אתכם לעבוד והרימו טלפון למקום, בקשו להתנדב ובכך תוכלו להפוך את החופש למשמעותי יותר.

4. טיולים- חופש זה זמן מצויין להכיר את ארץ ישראל, עם המשפחה או עם החברים. זה יכול להיות טיול ארוך ומושקע או מעיין שנמצא בצד הדרך אליו קל להגיע גם אם אין רכב. דברו עם חברים, קבעו יום וצאו לטייל. אל תשכחו לקחת אתכם ארוחת בוקר מפנקת וגיטרה.

5. סניף- אם אתם פעילים בתנועת נוער, החופש הגדול זה הזמן עם הפעולות הכי מגניבות, כולל מחנה קיץ חוויתי. אם אתם לא פעילים בתנועת נוער, זה לא מאוחר מידי להצטרף, מקום בו תוכלו לקבל ערכים ולהנות עם חברים ב"חפש את המדריך", "ערב בנים/בנות" ועוד.

6. לימוד- אז נכון, זה חופש גדול, סוף כל סוף אין לימודים ובכל זאת אל תתנו למוח שלכם להחליד יותר מידי. אפשר לקבוע 'חברותא' עם חבר או חברה לבחור איזה לימוד תורני אותו תוכלו ללמוד ביחד פעם בשבוע. ואגב, לא נורא לעשות איזה תרגיל, שניים במתמטיקה או לקרוא ספר באנגלית לשיפור השפה.

גם לכם יש רעיונות טובים לבילוי בחופש הגדול? כתבו לנו!