נמשכות הפעולות נגד קייטנות הקרן לידידות

צבי גילה, אב לילד במערכת החינוך וחבר 'פורום ידיד נפש': "אנו מברכים על פעילותם של בני הנוער". הקרן לידידות: קמפיין מלא שקרים.

נתנאל כ"ץ , י"ב בסיון תשע"ד

נערים מתנועות נוער ואולפנות שונות חילקו היום (שלישי) פלאיירים נגד קייטנות 'הקרן לידידות' ברחבה מול התחנה המרכזית בירושלים עם כתובות 'נצרות לא בבית ספרנו' ובחולצות תואמות.

בחודשים האחרונים ביצעו צעירים מספר פעילויות נגד שיתוף הפעולה בנושא קיטנות הקיץ בין משרד החינוך לקרן לידידות.

מספר נערים ביקשו לחלק פלאיירים נגד הקרן עליהם נכתב "גם סנטה קלאוס לא נותן מתנות חינם" אך בלחץ של הקרן הפלאיירים נגנזו.

ביום חמישי הקרוב יתקיים כנס בנושא בישיבת הכותל בהשתתפות חברת מועצת העיר ירושלים לשעבר מינה פנטון והרב שלמה אבינר.

צבי גילה, אב לילד במערכת החינוך וחבר 'פורום ידיד נפש-הורים ומחנכים' שבו חברים כ- 3,000 הורים, אמר כי "אנו מברכים על פעילותם של בני הנוער והבנתם את הסכנות הטמונות של השתתפות גורמים נוצרים במערכת החינוך. טוב לראות שגם היום בדור הטאבלטים והגאדג'טים קיים נוער אכפתי וערכי שמשקיע מזמנו וממרצו למען שמירת צביונה היהודי והמוסרי של המדינה".

מהקרן לידידות נמסר בתגובה "בין נתמכי הקרן לידידות ישנם עשרות ארגונים של שומרי תורה ומצוות, דתיים וחרדיים כאחד. כל אלה נתמכו ונתמכים על ידי הקרן לאור היתרים הלכתיים מגדולי הפוסקים, שבדקו את הנושא וקבעו כי אין שום בעיה בפעילות הקרן ובתמיכה מהקרן.

הקמפיין שמתנהל בימים האחרונים נגד הקרן על ידי גורמים עלומים מלא בשקרים ובסילופים, וחוות הדעת הרבניות המתבססות עליו נכתבו על בסיס מידע שקרי זה. די רק להזכיר כי הציטוט המובא מספרו של הרב אקשטיין בו כביכול אומר הרב כי הוא 'יהודי למען ישו' הוא שקר וכזב. הרב אקשטיין לא כתב דברים אלה על עצמו. שקר זה מלמד גם על כלל הטענות נגד הקרן".