תפילה בישיבת "מקור חיים"
תפילה בישיבת "מקור חיים" חזקי עזרא

אחד משלושת הנערים שנחטפו ביום חמישי האחרון, גל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, הספיק להתקשר למשטרה ולהודיע על החטיפה. כך הותר הערב (ראשון) לפרסום.

בשעה 22:25 בדיוק התקבלה שיחת טלפון במוקד 100 של המשטרה, בה נשמעו המילים "נחטפנו! חוטפים אותנו!".

השיחה ארכה כשתי דקות ובמהלכה נשמעו גם רעשים נוספים. ההקלטה של השיחה הועברה לחוקרי השב"כ.

קצין בכיר סיפר בשעות הצהריים כי לאחר שלושה ימי פעילות מואצת, הנחת העבודה של מערכת הביטחון היא שהחטופים בחיים וכי הם נמצאים אי שם בנפת חברון.

לדברי הבכיר, הפעילות של צה"ל בגזרה רחבה ביותר ומיועדת הן להביא מודיעין טוב על החוטפים ועל מקום מסתורם והן למנוע העברתם ממקום למקום ולפיכך הוטל סגר על מרחב חברון. הוא אמר כי הכוחות מכתרים כפרים לפי הצורך, מקימים מחסומי פתע כשההערכה היא שהחטופים בגזרת חברון.

"החמאס במצב קשה בתחומי יהודה ושומרון", אמר הגורם, "המוטיבציה של ארגוני הטרור לחטיפה הינה גבוהה. למרות שבשנה וחצי האחרונה סוכלו שלושים נסיונות חטיפה בעיקר של חיילים הפעם הסיכול לא צלח ואנחנו בעיצומו של פיגוע קשה".

הקצין הדגיש כי לאירוע יש פוטנציאל להסלמה ולכן צה"ל נערך בהתאם בגזרות השונות. יחד עם זאת הוא אינו רואה קשר בין החטיפה לבין ממשלת האחדות החדשה ואומר כי יש ''קשר טוב'' בין כוחות השיטור הפלסטינאים לצה"ל.

"בצה"ל יודעים היטב על תשתית חמאס חברון והידע שלנו מבוסס על מידע רב שרכשנו", אומר הקצין. את דבריו מסכם הקצין הבכיר בתשבחות להתיישבות ביו"ש שמגלה לדבריו ממלכתיות רבה ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם הצבא.