גבירותיי ורבותיי, מהפך: הולנד ניצחה 2:3

משחק מדהים בפתיחת המחזור השני של בית ב'. מהפכים, קצב מדהים ומלא שערים במשחק בין הולנד לאוסטרליה. הולנד בשלב הבא, אוסטרליה לבית.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ד

ממפיס דאפאיי, קבע את המהפך
ממפיס דאפאיי, קבע את המהפך
רויטרס

אחרי שהביסו את אלופי אירופה ואלופי העולם נבחרת ספרד בתוצאה 1:5 עם הצגת ענק של רובין ואן פרסי, פגשה הערב (רביעי) נבחרת הולנד של לואיס ואן חאל את נבחרת אוסטרליה.

הנבחרת ההולנדית ידעה כי ניצחון שלה הערב יבטיח באופן מעשי את העפלתה לשלב שמינית גמר גביע העולם. 

הנבחרת ההולנדית עדיפה בהרבה על זאת האוסטרלית, אך מעולם לא ניצחה אותה במפגשים ביניהן, כאשר מתוך שלושה משחקים הפסידו ההולנדים פעם אחת ופעמיים סיימו בתיקו. האוסטרלים הגיעו למשחק לאחר שהפסידו במחזור הקודם לנבחרת צ'ילה בתוצאה 1:3, אך הציגו לפרקים יכולת טובה בעיקר בזכות כוכבה של הנבחרת טים קייהיל.

שתי הנבחרות פתחו את המשחק בצורה טובה ועם המון רצון לתקוף ולא להגן, וכבר בדקה ה-20 עלתה הולנד ליתרון אחרי פריצה של אריאן רובן שהלך עד הסוף לבד וכבש את שערו השלישי בטורניר. ההולנדים לא הספיקו לחגוג את השער וכבר אחרי פחות מדקה טים קייהיל, כוכבה של אוסטרליה בעט מהאוויר כדור אדיר שלא ניתן לעצירה והשווה את התוצאה.

האוסטרלים השתלטו על מרכז השדה והראו המון נחישות וכוח רצון. דבר זה התבטא גם בהגעה למצבים כשאוסטרליה החמיצה שתי הזדמנויות נדירות בתוך רחבת ההולנדים. מנגד, הולנד לא הצליחה לשחרר כדורים לחלוצה רובין ואן פרסי כשנתקלה שוב ושוב בשחקנים האוסטרלים שלא עשו להם חיים קלים.

למחצית השניה עלתה אוסטרליה בטירוף והולנד בעצבים, אבל אף אחד לא ידע איזה משחק אנחנו עתידים לקבל. ההולנדים ניסו בכוח ללכת על ואן פרסי, דבר שלא עלה יפה בידם. האוסטרלים ניצלו את הלחץ של ההולנדים והביכו את הגנת הכחולים שוב ושוב. בדקה ה-54, דקה אחרי שנכנס, בוזאניץ` בפעולה הראשונה שלו במשחק בעט כדור שפגע בידו של ינמאט, בלמה ההולנדי של הנבחרת הכתומה.

ידינק ניגש לבעוט את בעיטת העונשין מ-11 מטרים וקבע יתרון סנצסיוני והפתעה גדולה - 2:1 לזכות האוסטרלים. המשחק המשיך להיות מותח צמוד ומרתק בטירוף כשארבע דקות לאחר שערם של האוסטרלים רובין ואן פרסי מצא את עצמו לבד אחרי הכנסת כדור גאונית של דאפאיי וכבש את שערו השלישי גם הוא בטורניר - 2:2 היסטרי במשחק שמלא בקצב ועניין. חשבתם שנגמר? תחשבו שוב.

האוסטרלים המשיכו להגיע להזדמנויות ומשלא ניצלו אותם, ספגו ובגדול. ממפיס דאפאיי הכישרוני הצליח להכניע את שוער אוסטרליה אחרי בעיטה מ-20 מטר, הכדור קפץ ולא נתן אפשרות לשוער לעצור אותו - הולנד חוזרים ובגדול, היישר אל המקום הראשון בבית. בדקה ה-70 נפצע כוכבה של אוסטרליה פציעה קשה ונראה כי לא יוכל לקחת עוד חלק בטורניר העולמי. כנראה שקייהיל היה המנוע של האוסטרלים מאחר שהחל מירידתו מהמגרש התעייפו האוסטרלים וההולנדים השתלטו על המשחק. למזלם של האוסטרלים יש שוער בשערם - ראיין הציל את נבחרתו מספיגה נוספת בדקות האחרונות של המשחק.

בסיום: הולנד מנצחים 2:3 במשחק שהיה צמוד מתוח ומלא מהפכים. תאווה לעיניים וכל אוהד כדורגל ברחבי העולם.

הבשורות הרעות מהמשחק עבור ההולנדים שרובין ואן פרסי ההולנדי לא יוכל לקחת חלק במשחק השלישי בשלב הבתים, עקב צבירת כרטיסים צהובים.

מהלך המשחק:

דקה 20:  רובן קיבל את הכדור בחצי המגרש של האוסטרלים, אחרי שהתנער בקלות מאלכס ווילקינסון שעט ההולנדי הלוהט כל הדרך אל השער, ועם בעיטה שטוחה ברגל שמאל הצליח להכניע את השוער האוסטרלי ראיין - 0:1 להולנדים שנראים אמנם לא ביום הכי טוב שלהם אבל גם ביום כזה מראים שאסור לזלזל בהם ולתת להם אפילו חצי מצב. 

דקה 21: ההולנדים לא הספיקו לחגוג את השער שלהם, כשמהעבר השני חזינו באחד השערים היפים ביותר בטורניר עד כה. טים קייהיל, כוכבה של אוסטרליה קיבל כדור היישר לרגלו אחרי הגבהה לרחבת ההולנדים. האוסטרלי לא חשב פעמיים והניף את רגלו - התוצאה הייתה שער מרהיב שלא נראה כמותו בכל הטורניר השנה. אוסטרליה מצדיקה את מאמציה ומקבלת את שכרה - 1:1 במשחק שלא נגמר ואפילו כמעט ולא התחיל.

דקה 31: כמעט והאוסטרלים קובעים מהפך אדיר ומפתיע. כדור רוחב מצוין של לאקי הגיע לברשיאנו שבעט כדור חזק מעל למשקוף השער של ההולנדים.

דקה 54: המחצית השנייה נפתחה בסערה כשאוסטרליה ביצעה חילוף ולמגרש נכנס בוזאניץ`. בנגיעה הראשונה של בוזאניץ` בכדור הוא בעט היישר לידו של ינמאט הבלם ההולנדי. שופט המשחק קבע פנדל לזכות האוסטרלים המפתיעים וידינק קבע מהפך היסטרי - 2:1 לזכות אוסטרליה

דקה 67: מהפך נוסף! הפעם מבית היוצר של ההולנדים, כשממפיס דאפאיי ממשיך להיות השחקן הטוב ביותר אצל ההולנדים. דאפאיי קיבל את הכדור במרחק של למעלה מ-20 מטרים משערו של רייאן השוער האוסטרלי ובעט כדור שקפץ לפני השער והצליח להכניע את השוער האוסטרלי - 2:3 להולנדים שמסרבים לוותר.

דקה 70: בשורות רעות מאוד עבור הנבחרת האוסטרלית כשטים קייהיל נפצע וירד מהמגרש. על פי הפציעה נראה שגמר את המונדיאל.

דקה 87: גם חלוצה המצטיין של ההולנדים רובין ואן פרסי נפצע. אך לעומת קייהיל נראה שהפציעה של ואן פרסי היא מעומס ומאמץ ולא כזאת שתשפיע על תפקודו בהמשך הטורניר. בכל מקרה, במשחק הבא ואן פרסי ייעדר בשל צבירת כרטיסים צהובים.

משחק מדהים בפתיחת המחזור השני של בית ב', מי ייתן ונזכה לראות עוד משחקים כאלו בהמשך הטורניר. אוסטרליה סיימה את דרכה בטורניר העולמי השנה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il