פתח לתקווה: קרואטיה הביסה את קמרון 0:4

אחרי התיקו בין ברזיל למקסיקו, נפגשו שתי הנבחרות שהפסידו במחזור הקודם כשהן יודעות: המנצחת עשויה להעפיל לשלב הבא, המפסידה לבית.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ד

איבן פרישיץ'. השחקן הטוב במגרש
איבן פרישיץ'. השחקן הטוב במגרש
רויטרס

משחק ההשלמה של המחזור השני בבית א' הפגיש בין נבחרת קרואטיה לקמרון.

שתי הנבחרות הגיעו לאחר שהפסידו במחזור הקודם לברזיל ולמקסיקו, ולאחר תוצאת התיקו במשחק הקודם בבית בין ברזיל למקסיקו. שתי הנבחרות ידעו כי זו שתנצח במשחק תשאיר לעצמה סיכוי גדול מאוד להעפיל אל השלב הבא, אולי אפילו מהמקום הראשון. המפסידה? תעוף כבר בשלב המוקדם בחזרה לביתה. 

כבר מההתחלה אפשר היה לראות שצפוי לנו משחק רווי שערים כשמשחק אגרסיבי של שתי הנבחרות הראה על רצון לנצח ולא לשחק על תיקו. קמרון הייתה זו שניסתה ראשונה כשאבובאקאר ניסה בעיטה מתוך רחבת הקרואטים אבל נבלם לקרן.

בדקות הראשונות ראינו נבחרת אחת על המגרש וזו לא הייתה קרואטיה אלא דווקא קמרון, כשהחזיקה בכדור וניסתה לשלוח כדורים לעבר שער הקרואטים. אבל איך אומרת הקלישאה? כשלא כובשים - סופגים.

בדקה ה-11 שלח פרישיץ' הקרואטי כדור רוחב פנטסטי שמצא את אוליץ` בפינת ברחבה. החלוץ הוותיק לא התבלבל והבקיע את השער הראשון במשחק לזכות קרואטיה - 0:1 לקרואטים בניגוד גמור למהלך המשחק.

השער המהיר העיר את הקרואטים מתרדמתם אבל קמרון עדיין לא ויתרה. אם קמרון חשבה והאמינה שהיא עוד יכולה לחזור מהפיגור, בדקה ה-40 קשר הנבחרת הקמרונית סתם עבורה את הגולל. אלכס סונג, קשרה של קמרון וברצלונה, ביצע עבירה מכוערת למדי ללא כדור על חלוץ הקרואטים מנדז`וקיץ`. סונג שלח מרפק לגבו של החלוץ הקרואטי ולא השאיר ברירה לשופט ששלף לעברו את הכרטיס האדום - קמרון מצאה את עצמה גם בפיגור של שער וגם בפיגור של שחקן אחד פחות. 

המחצית השניה נפתחה בסערה גדולה עבור הקרואטים, כשארבע דקות בתוך המחצית השניה כבשה את שערה השני במשחק. הפעם היה תורו של איבן פרישיץ' לכבוש לאחר שבישל את השער הראשון. פריצה של הקרואטי באגף שמאל הסתיימה בבעיטה חזקה לפינה הרחוקה והתוצאה כבר 0:2. קמרון עוד ניסתה את כוחה עם יכולת אישית של נונקאו אבל בעיטת וולה מדהימה שלו עברה קצת מעל המשקוף.

ואז התעורר מנדז'וקיץ'. החלוץ האימתני שעזב העונה את באיירן מינכן החל לפרוע את השטרות כשבדקה ה-62 נגח את הכדור השלישי לרשת האריות, אחרי הגבהה מקרן. שער זה היה הקש ששבר את גב הקמרונים שפשוט נעלמו. אם הקרואטים היו משחקים מול קונוסים הם היו מתקשים יותר. בדקה ה-73 מנדז'וקיץ' עם שער נוסף, השני שלו והרביעי של קרוטאיה. החלוץ גילגל את הכדור לרשת הקמרונים אחרי הדיפה רעה של השוער, השופט אישר השער למרות שהקרואטי היה בנבדל.

הקמרונים כבר לא יכלו לעמוד על הרגליים ורק קיוו לשריקת הסיום. ולחשוב שבמשחק האחרון שלהם בטורניר הם יפגשו את ברזיל המארחת. רוצים להמר כמה ייגמר? רק נספר שבתוך תוספת הזמן שחקני קמרון דחפו אחד השני ונראה שההפסד המביש וההופעה המביכה יותר גרמו לפיצול ומריבות בתוך הנבחרת הקמרונית.

בסיום - 0:4 לזכות קרואטיה, שבמחזור האחרון של שלב הבתים ישחקו מול מקסיקו. רק אחת מהן תעפיל לשלב הבא - מי זו תהיה, מקסיקו המפתיעה או קרואטיה הפייבוריטית. נחכה ונראה.

מהלך המשחק:

דקה 7: הקמרונים פתחו טוב יותר ומחזיקים בכדור - אבובאקאר עם הזדמנות נפלאה אבל הכדור נבלם על ידי הקרואטים לקרן.

דקה 11: שער לזכות קרואטיה! בניגוד למהלך המשחק, חצי הזדמנות של קרואטיה אחרי כדור רוחב של פרישיץ' מצאה את אוליץ' פנוי. החלוץ לא התבלבל וקבע 0:1 קרואטי.

הקמרונים עוד ניסו את מזלם עם כמה כדורים לעבר רחבת הקרואטים אבל לא הצליחו לחדור את ההגנה החזקה. 

דקה 40: אלכס סונג בעבירה מכוערת על מנדז'וקיץ' השאיר את חבריו לנבחרת בעשרה שחקנים כששופט המשחק הוציא לעברו את הכרטיס האדום המוצדק. קמרון בעשרה שחקנים ובפיגור שער. מישהו אמר סוף הדרך?

דקה 48: איבן פרישיץ' ממשיך להיות השחקן הטוב על המגרש. אחרי שבישל את השער הראשון, התכבד בכיבוש השער השני אחרי טעות איומה של שוער קמרון. התוצאה כבר 0:2 לזכות קרואטיה.

דקה 62: מנדז'וקיץ' שנעדר מהמשחק הקודם של קרואטיה מול ברזיל עקב פציעה התחיל להתעורר. לאחר שהחטיא הזדמנות נדירה, בדקה ה-62 זה כבר היה בתוך. כדור שהוגבה מהקרן מצא את מנדז'וקיץ' פנוי לגמרי והחלוץ נגח היישר לתוך השער של השוער הקמרוני האומלל - 0:3 לקרואטים שמראים כי לא שכחו לשחק כדורגל.

דקה 73: זו כבר השפלה. מנדז'וקיץ' לא נרגע וכובש את השער הקל בקריירה שלו אחרי הדיפה לא טובה של השוער הקמרוני. החלוץ היה בנבדל אבל השופט לא שרק ואיפשר לקרואטים את השער הרביעי שלהם במשחק.

דקה 88: איבן רקיטיץ' הצעיר שישחק בעונה הבאה בברצלונה קיבל כדור גדול שהשאיר אותו לבדו מול השוער הקמרוני. השחקן המוכשר ניסה להתל בשוער כשהקפיץ את הכדור מעליו. ההזדמנות פוספסה כשהכדור ברח החוצה.

תוצאת הסיום: 0:4 לזכות הקרואטים שבמחזור הבא ייאבקו מול מקסיקו ראש בראש על העפלה לשלב שמינית הגמר של הטורניר היוקרתי. שתי הנבחרות חייבות ניצחון שאולי אפילו ייתן להן אפשרות לסיים ראשונים בבית המוקדם.

קמרון? תתפלל לא לקבל תבוסה אדירה מברזיל. יש למה לצפות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il