דולרים.
דולרים. פלאש 90

פרקליטות מחוז ת"א הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום לבית משפט השלום בעיר, נגד שני אזרחים סודנים, עומר אבולח'יר (28) ואיסמעיל טונה (45).

כתב האישום מייחס לאבולח'יר חמישה אישומים של זיוף שטר כסף, שני אישומים של סחר בסם מסוכן ואישום של החזקת סם שלא לצריכה עצמית וזיוף מסמך.

לטונה מיוחסים שלושה אישומים של זיוף שטר כסף והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

על פי כתב האישום, לפני כשבועיים תכננו השניים למכור לסוכן משטרתי סמוי שטרות מזויפים בסך של 105,000 דולר.

כמה ימים קודם לכן נפגשו הסוכן ואבולח'יר בבית קפה ושם אמר לו הסוכן כי הוא מעוניין לרכוש שטרות מזויפים בסך 230,000 דולר. בתגובה השיב לו אבולח'יר כי ידאג לכך. מאוחר יותר באותו יום, ביקש אבולח'יר לפגוש את הסוכן בשנית במטרה לעדכן אותו בפרטי העסקה.

בפגישתם בבית הקפה אמר אבולח'יר לסוכן כי נפגש עם "הבן אדם שלו" וכי "הבוס" שלו לא מוכן לערוך את העסקה הנרקמת בעסקה אחת, מחשש כי מדובר בסכום גדול והם עלולים להיעצר. אבולח'יר הוסיף כי הוא מוכן לבצע את העסקה הנרקמת במספר עסקאות, כך שבעסקה הראשונה ימכור לסוכן שטרות מזויפים בסך 100,000 דולר בלבד, וגם סכום זה יועבר לידי הסוכן במספר פעימות של שטרות מזויפים בסך 20,000 דולר.

בסופו של דבר, מכרו השניים לסוכן שטרות מזויפים בסך 30,000 דולר. טונה ניפק את השטרות המזויפים לאבולח'יר אשר מכר אותם ישירות לסוכן. לאחר ביצוע העסקה, נעצרו הנאשמים על ידי המשטרה.

על פי האישום השני והשלישי, טונה החזיק בדירתו שטרות מזויפים בסך 7,000 דולר. במהלך מרדף של השוטרים אחריו, השליך טונה לפח שטרות מזויפים בסך 20,000 דולר. בנוסף, טונה מכר בעשר הזדמנויות שונות לאחרים אשר זהותם אינה ידועה למאשימה שטרות מזויפים בסכומים שונים הנעים בין 5,000- 10,000 דולר.

האישומים הרביעי עד העשירי מייחסים לאבולח'יר עבירות של מכירת שטרות מזויפים בסכומים שונים, מכירת סם מסוג חשיש, וזיוף מסמך הנחזה להיות רישיון נהיגה בינלאומי.