בנות האולפנה
בנות האולפנה אולפנת לבונה

לאחרונה הוחלפו המגורים של בנות אולפנת לבונה בישוב מעלה לבונה, בנוסף הוקם אתר אינטרנט חדש לאולפנה המכיל שיחות ומאמרים מפי צוות האולפנה והתלמידות, התחדשות גשמית שתורמת לחיזוק הלימוד הרוחני שקיים במקום.

אולפנת לבונה היא אולפנה ייחודית, ברוח החסידות שמשמשת לבנות כמדרשה לכל דבר. האולפנה הוקמה לפני שש עשרה שנה, בראשות הרב גדי ונורית בן זמרה.

"בימים אלו יש באולפנה התחדשות גשמית, מה שתורם ישירות גם לרוחניות שבמקום", מספרת המנהלת, נורית בן זמרה. "באולפנית שלנו יש אווירה מאוד רוחנית, זוהי אולפנה חסידית, וזה בא לידי ביטוי ברובד הלימודי, שפשוט לומדים חסידות, יש שעה במערכת של לימוד חסידות ועוד שיעורי רשות בנושא לבנות שמעוניינות בכך. מעבר לרובד הלימודי, יש במקום אווירה, זה נשמע בשיח שיש בין הבנות, בפעילות החברתית, כמו הרצאות שאנחנו מביאים, חידון שעוסק בנושא השנתי שלנו: 'החן' שזה חוכמת הנסתר, המייצג עבודה פנימית אותה לקחנו לכל מיני כיוונים".

בן זמרה, מוסיפה לספר על האולפנה, "מעבר לבגרויות, האולפנה היא מדרשה. הבנות בדיוק דיברו על כך שהרבה מהן לא ממשיכות למדרשה, כי הן מרגישות שחוו את זה בשנים שהן באולפנה. גם קשה להן למצוא מקום שימשיך את התורה אותה גיבשו באולפנה, שהיא תורה ייחודית.

''האולפנה קשורה לרב גינזבורג", סיפרה הרבנית, ''הבנות גם פוגשות אותו פעם- פעמיים בשנה, הרב בא אלינו, ואנחנו באים אליו לשבת בכפר חב"ד, חלק מהבנות שמתחברות יותר לתורה שלו נוסעות להתוודעויות אצלו. כמובן, שאנחנו לומדים גם את תורתו של הרב קוק, תורתו של רבי נחמן מברסלב ועוד סוגי לימוד של רבנים שונים".    

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו