פרח מוחמד שירדון, צעיר מקלגרי בשנות העשרים לחייו, הצטרף בשנה שעברה לשורות "דאעש", ארגון טרור אסלאמי הפועל בסוריה, ומזוהה אידאולוגית עם אל-קאעידה. על כל מדווח שלום טורונטו.

בסרטון וידאו שפורסם לפני מספר שבועות נראה שירדון בחברת לוחמים ממספר מדינות, שחברו אף הם לארגון, שורף את הדרכון שלו ומצהיר באנגלית על כוונתו לתקוף את הכופרים. "אנו באים ואנו נהרוס אתכם בעזרת אללה... "בעזרת אללה לאחר סוריה, עיראק וסעודיה אנו נלך אחריך ברק אובמה... אנו באים לשחוט אתכם".

רשות השידור הציבורית בקנדה CBC מדווחת, כי שירדון גדל במשפחה משכילה ממוצא סומלי. דודו מצד אביו, עבדי פרח שירדון, שימש בעבר בתפקיד ראש ממשלת סומליה לשעבר, והוא ניצל ממספר ניסיונות להתנקשות בחייו שבוצעו ע"י ארגון אל-שבאב, שאף הוא מזוהה אידאולוגית עם אל-קאעידה. אימו ואחותו מתגוררות בקלגרי והן מעורבות בחיי הקהילה המוסלמית.

שרידון נרשם ללימודים ב-2012 ל-Southern Alberta Institute of Technology. באותה עת פעלה בקלגרי חבורה שמנתה שישה פעילים מוסלמים קיצונים, אשר למדו יחדיו בחוג דתי סגור, עברו תהליך של רדיקליזציה דתית ובסופו יצאו לשדות הג'יהאד.

אחד מהם, דמיאן קליירמונט, נוצרי שהתאסלם, נהרג בסוריה בינואר 2014 בשורות ארגון המזוהה עם אל-קאעידה, ואחר, סלמאן אשרפי, ביצע פיגוע התאבדות בנובמבר 2013 בעיראק מטעם "דאעש". לא ידוע עם שרידון היה חבר בקבוצה זו.

המודיעין הקנדי מעריך, כי 130 אזרחים קנדים הצטרפו לשורות ארגון טרור בסוריה, תימן וצפון אפריקה, ו-30 מהם נמצאים בסוריה ובעיראק. מעקב מודיעיני מתנהל אחר כ-80 קנדים החשודים בהשתתפות בפעילות טרור בחו"ל לפני חזרתם לקנדה.