אריאל אטיאס
אריאל אטיאס צילום: פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר מטעם ש"ס, הרב חיים אמסלם, שנחשב למורד הגדול של המפלגה בקדנציה הקודמת, מנצל את פרישת חבר הכנסת אריאל אטיאס ושוב תוקף את המפלגה שלדעתו מצויה על סף גסיסה.

"חברים, אתם יודעים מה דעתי על ש"ס ומנהיגיה בעבר ישי ובהווה דרעי, אין צורך לחזור שוב על הדברים. אך אתמול אריאל אטיאס מי שהיה ח"כ ושר בכיר, הודיע על פרישה מהכנסת ובעצם מהחיים הפוליטיים", כתב אמסלם בדף הפייסבוק שלו.

בדבריו סיפר אמסלם על היכרותו עם אטיאס, ועל הסיבות, שלטענתו, העפיל לצמרת המפלגה. "אני מכיר היטב את אטיאס (גם שכן בבניין, קומה מתחת) הוא בין הפקחים של ש"ס. לש"ס הוא הגיע עקב קשריו עם משה יוסף (הבן של) בעסקי בשר 'בית יוסף', ומשם הדרך היתה קצרה לצמרת.

"לולא זאת מה לו ולהם הרי הוא חניך האסכולה הספרדית בני ברקית הבזה ל'ספרדיות' גם לזו של ש"ס, אידיאולוגיה ספרדית אף פעם לא ענינה אותו באמת", הוסיף אמסלם וטען כי "פרישתו בעיתוי הנוכחי מהכנסת מלמדת מה התחושה שלו לבאות... ואם על הדרך יעשה לביתו מתוך הקשרים שהפוליטיקה זימנה לו מה טוב ומה נעים".

בשלב הזה התייחס אמסלם למפלגת ש"ס ולבוחריה. "אבל הציבור שהובל, צריך לדעת כי הספרדיות האמיתית מעולם לא היתה אנטי ציונית ואנטי יצרנית, אופיים ותכונותיהם של הספרדים ובני עדות המזרח, הוא המתינות והסובלנות, אוהבי ישראל באשר הם, בדיוק ההיפך מש"ס. בעידן הרב עובדיה מכוח אישיותו ועוד סיבות, יכלה להיות מציאות של קריצה לציבור הספרדי המתון, ופעילות למען האג'נדה החרדית ההפוכה.

"עידן זה הסתיים, הערפל לאט לאט מתפזר, ומעתה מי שאינו דוגל בחברת לומדים מסתגרת ואנטי ציונית, השואפת להידמות בכל לחרדיות האשכנזית, ש"ס אינה מקומו אין לו מה לחפש שם שימצא לו בית אחר", כתב.

''בריחתו מהספינה הטובעת מלמדת על גסיסה איטית של מפלגה שהתיימרה להרים את קרנם של הספרדים אך בפועל רק הזיקה להם, הפכה ערים שלוות למעוזי קיצוניות, וגרמה להם לא מעט בושות", דברי אמסלם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו