יצעדו ביפו
יצעדו ביפו פלאש 90

כ-100 רוכשים השתתפו בשבוע שעבר בכנס משקיעים מיוחד שנערך בקפה יפו בשוק שביפו.

בכנס הוצעו דירות למכירה בפרויקט SOHO jaffa במסגרתו נמכרו שלוש דירות ארבעה חדרים במחיר של 1.73-1.87 מיליון שקל. דירת גן בשטח של כ-90 מ"ר עם גינה בשטח של 230 מ"ר נמכרה בכנס תמורת 2.4 מיליון שקל.

אף שמדובר בדירות גדולות שלרוב אינן אטרקטיביות למשקיעים, פרויקט SOHO jaffa שמוקם על-ידי חברת נעמן איתן ופוגלר החזקות, תוכנן כך שיוכל להגדיל את עלות השכירות החודשית.

"ברוח התקופה בה רוכשים רבים יושבים על הגדר, והאלטרנטיבות למשקיעים באזורי ביקוש הולכות ומצטמצמות", מסביר סמנכ"ל חברת היילנד אסף כהנר, "חברת היילנד השותפה ומשווקת את הפרויקט, מציגה מודלים שיווקים יצירתיים על-מנת לתת ללקוחותיה תשואה עודפת ולהוציא כמה שיותר מדירת ארבעה חדרים סטנדרטית".

לצורך העניין פיתחה חברת היילנד את "מודל אוקספורד". בבסיס הרעיון דירת ארבעה חדרים סטנדרטית תוכננה בפרויקט כדירת שותפים כך שכל חדר עוצב כיחידה נפרדת הכוללת שירותים ומקלחת עם שטח משותף, מטבח וסלון.

הדירות יוקצו למגורי סטודנטים ויגיעו עם מטבח מאובזר, מסך פלאזמה וארונות קיר בכל חדר. הערכות הן כי דירת ארבעה חדרים בתכנון "אוקספורד" תושכר במחיר כולל של 7500 שקל, זאת בהשוואה לדמי שכירות של כ-6000 שקל המשולמים בדירה סטנדרטית.

"התכנון הנוכחי הופך את הנכס קלאסי עבור משקיעים", מסביר כהנר, "מה שעשוי להגדיל את סך השכירות החודשי לערכי תשואה שנתית גבוהה בשיעור של 5%. בעוד שכיום דירה דומה בתל אביב מושכרת בתשואה של 3% בלבד, הפרויקט שלנו יאפשר להגדיל את התשואה בכ-25% מתשואה סטנדרטית. זו תשואה גבוהה לכל הדעות, שאף עולה על התשואה בבאר שבע, העומדת היום על 4.4% בלבד".

פרויקט SOHO jaffaהוא פרויקט בוטיק בן 6 קומות ובו 38 דירות בתמהיל שונה - ארבעה חדרים, דירות גן ודירות פנטהאוז. הפרויקט ממוקם ברחוב וכטנגוב במרכז שדרות ירושלים, סמוך לאקדמיית תל אביב-יפו, פרויקט חצרות יפו, חוף הים ונמל יפו, מתחם התחנה וגישה נוחה לתחבורה ציבורית ולצירי תנועה מרכזיים.

"הפרויקט הופך אטרקטיבי בין היתר על רקע הפיתוח המואץ בסביבה", מסביר כהנר, "סמוך לפרויקט שלנו מתוכנן פרויקט "יפו בשדרה" של קבוצת בולווארד נדל"ן שעתיד לכלול 6 בנייני מגורים, 150 דירות מדרחוב פנימי ושטחי מסחר. כל זה הולך לשדרג את האזור כולו, כך שאנו צופים המשך מגמת עליות מחירים. כבר היום דירות ארבעה חדרים בפרויקט יפו בשדרה משווקות במחיר של 1.9 מיליון שקל".

מספר יוזמות נשמעו בשנה האחרונה להקמת מעונות סטודנטים לאקדמיה ביפו. לפני כשנה אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובניה תוכנית שקידמה עיריית תל אביב על שטח שבבעלותה הסמוך למכללה ביפו הכוללת 372 חדרי מעונות בשלושה בניינים.

תוכנית נוספת להקמת מעונות סטודנטים קידמה העיריה בשנה האחרונה בפינת הרחובות דרך ההגנה ודרך משה דיין. במסגרת התוכנית יבנה מגדל מגורים ובו 80 דירות שיספקו 120 חדרי מעונות לסטודנטים.

"קידום תוכניות רבות להקמת מעונות סטודנטים בדרום העיר נועד לשדרג את האזור ולהכניס אליו אוכלוסייה צעירה וחזקה. לכך גם מכוון פרויקט SOHO jaffa", דברי כהנר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו