התורה של ר' נחמן ומימושה במציאות

"למצוא את הטוב" לא צריך להישאר ברמת הסטיקר. הוא יכול להגיע לחיים האמיתיים עם הילד, בן הזוג או הבוס בעבודה.

ישי קרוב , כ"ה בסיון תשע"ד

התורה של ר' נחמן ומימושה במציאות-ערוץ 7
חסידי ברסלב במירון
פלאש 90

סוד הנקודה הטובה
רן ובר
הוצאת דני ספרים, 224 עמ'.

לא צריך להיות חסיד ברסלב כדי להכיר את "תורה רפ''ב" של רבי נחמן. הגישה שמדברת על הנקודה הטובה שבכל אדם מדוברת בשנים האחרונות מאוד, ונמצאת בשיח בתחומים מגוונים.

אם כך, מה מחדש רן ובר?

ובר, שפרסם לפני כשנתיים ספר עלילתי בשם "התגלות", מוציא לאור בהוצאת "דני ספרים" ספר חדש ובו הוא מעוניין לחשוף לפני הקורא את "סוד הנקודה הטובה".

בהקדמה חושף ובר כי כתב היד ספג ביקורת קשה מחבר, שאמר לו כי הספר כתוב באופן מאוד חיצוני ומורגש כי ובר לא מעורב רגשית בכתיבתו.

הדברים טלטלו את ובר אך אופן הדברים בו החבר העביר ביקורת, באומרו: "ציפיתי ממך להרבה יותר, זה לא מתאים לך", הבהיר לו בעצם מהי ראיית הנקודה הטובה - לא לחלק מחמאות טפשיות או לא אמיתיות, אלא להאמין בגודל הטוב שבפנים, שטרם פרץ.

אנחנו מנסים לעשות "אקזיט", להרויח מהר ובגדול. ואם זה לא הולך- עלולים להיתפס לייאוש. בספרו החדש של ובר, הוא מפגיש את הקורא עם הטוב שנמצא בתוכו, בלי להתעלם מהמקומות השליליים והתפיסות הציניות.

הספר אינו פיתרון בזק, אלא שילוב של השראה ועידוד עם עצות ותרגילים מעשיים שמטרתם להביא לשינוי אמיתי בחייו של הקורא. והכל, בשפה מעשית, יומיומית, "מחוברת".

לפי גישתו של המחבר, קריאה ושימוש נכון בספר הם מתנה לא רק לקורא, אלא גם לסביבתו. כי אנשים רבים שמואשמים בכך שהם לא נותנים מספיק, בעצם מרגישים חסר בעצמם.

האמונות השליליות מעכבות אותנו מקבלת השפע המגיע לנו, ומשתקפות במפגשים שלנו עם הסביבה. אז, למה לחסום את הדרך לשפע...?