הרב זינגר עם בני הנוער
הרב זינגר עם בני הנוערששון תירם

משרד החינוך קיים הערב (שני) מפגן הזדהות ותמיכה למען הנערים החטופים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל, איל יפרח ובני משפחותיהם.

באירוע השתתפו אלפי בני נוער מכל המגזרים, מועצות הנוער, תנועות הנוער, ארגונים חברתיים, מתנדבי שנת שירות ועוד. בני הנוער קיימו מפגשי שיח סביב מאות 'שולחנות עגולים' בנושא ערבות הדדית ואחדות העם בעת צרה ובשגרה, וכן שרו וניגנו יחד.

בת גלים שער, אמו של גיל-עד, אמרה כי "אנו נרגשים מהיוזמה הברוכה הזו של לימוד ושיח משותף. זה נותן לנו הרבה כוח בימים קשים אלה. אנו תקווה שהאחדות הזו תמשך גם כשבנינו ישובו". כך אמרה בשם המשפחות בברכה מוקלטת.

האירוע התקיים ביוזמה של המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך, במסגרתו לומדים שניים מהנערים החטופים,  בשיתוף ארגון "מתחברים", תחת הסיסמה "מתחברים להשיב את הבנים הביתה".

צילום: ששון תירם
צילום: ששון תירם

ד"ר בני פישר, ראש המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך, אמר כי "לבני הנוער כוח לשמש כסמן ערכי לחברה הישראלית, להוביל קריאה לאחדות וערבות הדדית ולחפש את המכנה המשותף בינינו, בלי ציניות.  החיבור המרגש כאן  הערב בין בני נוער מכל המגזרים והיכולת להתלכד בלב אחד ובתפילה אחת מעבירים מסר של שותפות גורל ותקווה למשפחות החטופים ולנו כעם".

הרב דב זינגר, ראש ישיבת "מקור חיים", פתח את נאומו בפסוק "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד" וביקש מאלפי המשתתפים לשאת ידיהם בתפילה אישית, כל אחד בלבו, להשבת הנערים בשלום לחיק משפחתם.

רם שמואלי, מייסד ארגון "מתחברים", הוסיף כי "אנו עומדים בפני האתגר הבא של מדינת ישראל- למצוא דרך לאחד כוחות למרות השונות בינינו כדי לבנות עתיד משותף לכולנו.  רשת 'מתחברים' מרגישים שליחות לצקת השראה שאפשר להתחבר בינינו. במקום להילחם בחושך אנו פועלים להגברת האור".