"מדברים על כדורגל, לא על איסלאם ורמאדן"

ביום שאחרי ההיסטוריה, אלפים יצאו לחגוג את עלייתה הראשונה מזה 20 שנה של נבחרת ערבית לשלב שמינית הגמר. "ניצחון ענק לעולם הערבי"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ד

"מדברים על כדורגל, לא על איסלאם ורמאדן"-ערוץ 7
חוגגים באלג'יריה
רויטרס

לא הרבה נתנו לה סיכוי, לא הרבה הכירו בכלל. לא הרבה ראו בה כאחת שיכולה להעפיל לשמינית הגמר, בטח שלא על חשבון רוסיה החזקה. ובטח ובטח שלא תוך תצוגת כדורגל יוצאת מן הכלל. תכירו: נבחרת אלג'יריה.

האלג'יראים עשו הישג יוצא דופן כשאמש (חמישי) העפילו לשלב שמינית גמר המונדיאל אחרי שסחטו תיקו 1:1 מהרוסים החזקים. בבית שכלל נבחרות בעלות מסורת רבת שנים בטורניר היוקרתי כמו בלגיה, רוסיה ודרום קוריאה, אף אחד לא חשב שאלג'יריה תקשה על הנבחרות האחרות ואף תנצח אותן בדרך לשמינית הגמר.

זוהי הפעם הראשונה מזה 20 שנים שנבחרת ערבית מעפילה לשלב שמינית הגמר, אחרי שהאחרונה שעשתה זאת הייתה ערב הסעודית במונדיאל 1994.

לאחר התיקו אמש מול הרוסים החזקים, מה שהבטיח לאלג'יראים את הופעתה בשלב שמינית הגמר מול גרמניה, יצאו רבים מהאוהדים לחגוג את ההישג ההיסטורי. 

כעת מתחילים לדאוג בנבחרת האלג'יראית, שכן החל ממחר יתחיל צום הרמאדן, דבר שעשוי לפגוע בהכנות של הנבחרת הערבית לקראת משחקה בשמינית הגמר מול הגרמנים. יש לציין כי הנבחרת הגרמנית לא אמורה להתקשות מול זו האלג'יראית, אבל במונדיאל הזה כבר למדנו שתמיד יכולות לצוץ הפתעות.

ההישג הגדול וההיסטורי רשום על שמו של מאמן הנבחרת, ואהיד חלילודז'יץ' שאמר לאחר ההעפלה "אנחנו עוסקים בכדורגל ולא מדברים על איסלאם וצום הרמאדן". המאמן הבוסני אמר כי אמנם נבחרתו היא מייצגת את העולם הערבי, אבל יש לה אוהדים רבים גם בקרואטיה, בוסניה וברזיל. 

סופיאן פגולי, שחקן הנבחרת האלג'יראית אמר "זהו ניצחון ענק עבור כל האלג'יראים, הערבים והמוסלמים בעולם". 

בשלב הבא תחכה להם גרמניה החזקה, ומעניין יהיה לראות כיצד יצליחו שחקניו של חלילודז'יץ' מול המכונה הגרמנית. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il