ישיבת "מקור חיים"
ישיבת "מקור חיים"פלאש 90

תלמידי ישיבת מקור חיים, ממשיכים לשהות בצוותא בישיבה ולנסות לעבור את הימים הקשים האלה ביחד.

מנכ"ל הישיבה, אבי שראל, אומר לערוץ 7, כי מדובר בהחלטה שבאה מצד הבחורים עצמם, "אחד החבר'ה תיאר לנו את המצב מיד לאחר החטיפה, שחלק עצובים יותר חלק עצובים פחות, חלק אופטימיים חלק פסימים וחלק אפילו מספרים בדיחות שחורות. אבל מה שנותן לכולם את הכוח זה הביחד. וזה בעצם מה שאנחנו משתדלים לעשות, להשתדל להיות ביחד. אחד מחזק את השני ותומך בשני וכל הרגשות האלה הם נכונים, טבעיים ואמיתיים, כולנו ביחד".

לדבריו מדובר במעגל של אנשים קרובים שמכירים היטב אחד את השני, "ישיבת מקור חיים, היא ישיבה ציונית חסידית שנותנת הרבה עומק בקשר האישי והבין אישי, יש כאן מקום לאומנות מעבר ללימודים הרגילים שלומדים בכל מקום. בישיבה יש 300 תלמידים עם הרבה פעולות משותפות והמעגלים החברתיים הם מאוד קרובים. יש כאן מעגלים שפשוט אי אפשר לתאר, כמובן החל מהמעגל הראשון, השביעיסטים אבל כולם כאן קשורים לכולם".

בישיבה קראו להורים ולתלמידים להיות ערים לקריאות מצוקה של תלמידים, "אנחנו מאמינים גדולים שהאנשים, החבר'ה שלנו בפרט, יש להם כוחות נפשיים להתמודד עם קשים ודברים קשים מאוד. לפעמים לא צריך לרוץ ישר לצד הטיפולי של עובדות סוציאליות ופסיכולוגים, אבל מצד שני צריכים להיות עם יד על הדופק ולא לפספס מישהו שאולי כן זקוק לסיוע, והיו כמה כאלה. זה המקום לשבח את משרד החינוך ומינהל החינוך ההתיישבותי שהלכו איתנו יד ביד ועוזרים לנו בתחום הזה".