פגשנו אותם בכל פינה

מפקד אוגדת יו"ש: הסיוע הממוקד מהסיירים ומבעלי המקצוע האזרחיים מההתיישבות תרם בצורה יוצאת דופן למציאת גופות הנערים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ד

פגשנו אותם בכל פינה   -ערוץ 7
ידעי
דו"צ

ארבעה ימים חלפו מאז חשיפת גופותיהם של הנערים החטופים במטע בחירבת' ארנב, שבאזור חלחול.

במהלך שמונה עשר הימים מאז היוודע דבר החטיפה, לא פסקו המאמצים האינטנסיביים של צה"ל, בשיתוף שירות הביטחון הכללי וזרועות הביטחון הנוספות, לאיתור הנערים.

הכוחות המשיכו לפעול יום ולילה לאיתור הנערים, בניסיון להחזירם הביתה בריאים ושלמים, אך על אף שהמאמצים הניבו פרי, התחושות היו קשות.

בצה"ל מספרים כי בתוך כל המאמצים הללו של כוחות הביטחון, שזהו תפקידם וזוהי משימתם העיקרית, בלט במיוחד הסיוע האדיב והנרחב שהתנדבו להעניק אנשי ההתיישבות וראשי המועצות האזוריות בכלל יהודה ושומרון, ובאזור גוש עציון וקריית ארבע בפרט.

בשיחות עם נציגי ההתיישבות ובשיחות עם מפקדים בצה"ל, ביקש מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל תמיר ידעי, להודות לגורמים שסייעו לכוחות הפועלים בגזרה והביע את הערכתו העמוקה אליהם במהלך המבצע.

לוחמי צה''ל באפרת צילום: פלאש 90

הוא הדגיש כי "הסיוע הממוקד שזכו מהסיירים ומבעלי המקצוע האזרחיים מההתיישבות תרם בצורה יוצאת דופן למציאת גופות הנערים".

"מעבר לעזרה שהעניקו במאמצי הסריקות עצמן, תרמו רבים מהמתיישבים לחוסנם הנפשי של הכוחות, בדמות הפגנות תמיכה, חלוקת חבילות מזון ואף מתן מקומות לינה לכוחות שנזקקו לכך באזורים מסוימים".

תא"ל ידעי הוסיף כי "מחמם את הלב לראות כמות כזו של מתיישבים שנרתמו למען מטרה חשובה כל כך, לצד כוחותינו שפעלו ללא לאות. פגשנו אותם בכל פינה - ביישובים, בצמתים, במתנ"סים ובאזורי הסריקות השונים".