אילוסטרציה
אילוסטרציהחזקי עזרא

בעקבות הידיעה על הירצחם של שלושת הנערים, הזמינו מנהלים ומורים רבים את התלמידים לבוא לבית הספר, לשבת עם הצוות החינוכי, לספר ולפרוק מעט את התחושות הקשות.

ברשת אמי"ת קרא המנכ"ל, ד"ר אמנון אלדר למנהלים וצוותי היועץ והחינוך של הרשת להיות בקשר עם התלמידים ולהיפגש עמם, "כיום, בעידן המייל, הוואטסאפ, והסמס קל יותר להגיע לכל תלמיד, ולהציע להם לבוא לבית הספר ולשוחח על האסון הנורא", אומר המנכ"ל ד"ר אלדר, "קראתי לכל בתי החינוך לפתוח את השערים, להגיע ולתת יד לתלמידים שרוצים, לשמוע את הכאב, לתמוך ולתת להם כלים באותו יום ושעה קשה".  

מוסדות רבים נענו לבקשה, באולפנת אמי"ת חיפה התכנסו תלמידים שמצאו שם את המורות ואת המחנכות שלהן, שוויתרו על תחילת החופשה בכדי להיות שם למענן. בישיבת אמי"ת כפר גנים נפתח בית המדרש בשבוע שעבר לתלמידים, ואחרי התפילה למדו הבאים לעילוי נשמת שלושת הנערים ושוחחו על תפילה והשגחה.

"אנחנו אנשי חינוך לא רק בין הצלצולים", מסביר הרב ירון בן חיים, ראש האולפנה בחיפה, "מרגע ששמענו על מציאת גופות הנערים, היה ברור שאנחנו חייבים להיות כאן למען התלמידות שרוצות לדבר, להקשיב ולבכות".

"גם אנחנו הזמנו את התלמידים לישיבה והודענו לכלל ההורים כי המחנכים זמינים לשוחח בטלפון בכל עת עם כל תלמיד על המצב", אומר הרב חגי גרוס, ראש הישיבה בכפר גנים, "המלצנו להורים לא להסתיר מידע מהילדים, אלא לשתף בכאב הגדול של כולנו ולשדר את האחדות והעוצמה אשר אפיינו את עם ישראל כולו בימים האחרונים".

לרשת אמי"ת מצטרפת רשימה ארוכה של מוסדות נוספים שהקדישו זמן לתלמידים ולנושא בדרכים שונות, כמו בבית ספר תורה מודע בכפר סבא שם התכנסו לאמירת תהילים ולימוד משניות לעילוי נשמת הנרצחים, בנוסף העביר רב ומחנך אחת הכיתות שיחה מרגשת בנושא אמונה בעת משבר.