כתובות נאצה על תחנת הרכבת הקלה
כתובות נאצה על תחנת הרכבת הקלה צילום: דוברות סיטיפס

אנשי סיטיפס ערכו הבוקר (רביעי) סיור בליווי משטרתי בתוואי הרכבת הקלה בשועפאט, וגילו נזקים כבדים מאוד שנגרמו למערכות ותשתיות הרכבת בשכונה.

התחנות 'שועפאט' ו'א-סהל' נהרסו כליל. מערכות השליטה על הרמזורים נפרצו והועלו באש, עמודי תימרור ורמזורים נעקרו ונופצו וכך גם המכונות למכירת הכרטיסים נותצו, נעקרו ממקומם ונשרפו.

בנוסף במהלך ההתפרעויות נעשו ניסיונות לניסור המסילה עצמה ועמודי חשמל לאורכה.

בהערכה ראשונית אומדים בסיטיפס את הנזק בעשרות מילוני שקלים ומעריכים את זמן תיקון הנזקים בחודשים ארוכים.

עוזאל ותיק, דובר הרכבת הקלה, מסר כי "בשלב ראשון אנחנו רוצים להגיע למצב בו נוכל להעביר את הרכבות דרך שועפאט לשכונת פסגת זאב במטרה להשיב לתושביה את השירות. בשלב הבא נצרך לראות איך מתקנים את כלל הנזקים לתחנות בשועפאט ומחזירים אותן לשימוש. צריך לזכור שבסופו של דבר מי שנפגע מההרס הזה הם בעיקר תושבי השכונות שועפאט ובית חנינא עצמם שנוסעים ברכבת הקלה למרכז העיר ולפסגת זאב וכעת נמנע מהם השימוש בה".

לדבריו, "צריך להבין שהרכבת הקלה היא מיקרוקוסמוס של ירושלים. זו ירושלים על כל גווניה והנפיצות הזאת בימים האחרונים נמצאת בכל מקום בעיר- ברחובות, בסופרים וגם ברכבת הקלה שהיא חלק בלתי נפרד מירושלים. התוואי של הרכבת הקלה עובר גם בשכונות היהודיות וגם בערביות והרכבת נותנת שירות לכולם. זה היופי של ירושלים וצריך לא לפגוע במרקם העדין הזה. לצערנו מה שקורה בימים האחרונים פוגע בכל התושבים בירושלים והנזק שנעשה יפגום בשירות לכל התושבים שנפגעים מהתפרעויות של כמה קיצוניים מתלהמים".

בשלב, זה לאור האירועים ובהתאם להנחיית המשטרה, הרכבת הקלה פועלת במסלול מקוצר מתחנת הר הרצל ועד תחנת גבעת המיבתר (הגבעה הצרפתית) בשני הכיוונים. מתכונת פעולה זו תימשך עד להודעה חדשה.

(צילום: דוברות סיטיפס)