רודריגס. כבש יעד נוסף
רודריגס. כבש יעד נוסף רויטרס

אחרי שהודחו ברבע גמר המונדיאל כשהפסידו לברזיל וניימאר בתוצאה 1:2, חזרו לארצם אמש שחקני נבחרת הכדורגל הקולומביאנית. את פניהם של שחקני הנבחרת קיבלו כ-120 אלף אוהדים נלהבים שהציגו את אחת מקבלות הפנים החמות ביותר שראינו בשנים האחרונות.

האמת שמגיע לשחקנים הדרום האמריקאים קבלת פנים מיוחדת במינה, זאת בשל תצוגת המשחק שלהם שהייתה תמיד הטובה ביותר, בכל משחק ובכל רגע נתון. הקולומביאנים סיפקו גאווה גדולה למאות אלפי אוהדיה בעולם כולו ובארצם בפרט, כשכל משחק שלהם היה מרהיב ביופיו וכמו שכל אוהד כדורגל ממוצע היה רוצה לראות.

הרבה שותפים להצלחה המסחררת של הנבחרת הקולומביאנית, אבל אם צריך לבחור איש אחד, שחקן אחד שהיה מעל כולם בטורניר הזה הוא מספר 10 בצהוב - חאמס רודריגס. השחקן ממונאקו הצרפתית השכיח ובגדול את חסרונו של כוכב הנבחרת שנפצע עוד לפני תחילת המונדיאל, רדמאל פלקאו. בכל משחק ששיחקו כבש רודריגס שער, היפה מכולם היה מול אורוגוואי בשלב שמינית הגמר כשהוריד כדור עם החזה שלו וממרחק של 22 מטרים בעט כדור אדיר היישר לשערם של התכולים. 

אז אחרי שכבש שישה שערים בטורניר ממנו הודח או ונבחרתו, כעת מסתבר כי רודריגס כבש יעד נוסף: השם הנפוץ ביותר במדינה בימים האחרונים. הטלוויזיה הקולומביאנית פרסמה אמש, עם תחילת החגיגות ברחבי המדינה כי מאז תחילת המונדיאל 71 תינוקות שנולדו ברחבי המדינה זכו לשם "חאמס", על שמו של חאמס רודריגס.

עוד ציינו בטלוויזיה הקולומביאנית כי שניים מתוך 71 התינוקות קיבלו גם שם שני שמהווה סוג של בונוס ונקראו בשם -"חאמס-ניימאר", מעין הכלאה בין כוכבה של קולומביה לכוכבה של ברזיל שכזכור סיים את המונדיאל לאחר שנפצע בגבו.

בנוסף, 15 תינוקות חדשים קיבלו את השם "ג'קסון", על שמו של החלוץ ג'קסון מרטינס, ועשרה זכו לשם "חואן גיירמו" כמחווה לחואן גיירמו קואדרדו, מגנה המצטיין של הנבחרת הקולומביאנית. רק תינוק אחד קיבל את השם "חוסה נסטור", על שמו של המאמן הארגנטינאי של הקולומביאנים ומי שאחראי להישגה והופעותיה של הנבחרת הקולומביאנית - חוסה נסטור פקרמן.

להצלחה אבות רבים.