חוקר ברשות המיסים ניצל מדריסה - וידאו

חוקרי מכס חיפה תפסו רשת מבריחים של עובדי נמל ודיילת בספינת פאר. אחד החוקרים ניצל מדריסה בעת ניסיון הימלטות של אחד החשודים.

אורנית עצר , י' בתמוז תשע"ד

שלושה חשודים נעצרו בימים האחרונים על ידי חוקרי מכס חיפה בחשד להפעלת רשת להברחת סיגריות וזאת, בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים.

בית משפט השלום בחיפה נעתר לבקשת היחידה והתיר את הארכת מעצר של שני עובדי נמל עד ליום רביעי ואת שחרורה בתנאים מגבילים של דיילת דיוטי פרי תמורת הפקדת מזומן וערבויות.

בעקבות מידע שהצטבר במשרדי יחידת הסמים מכס חיפה בחודשים האחרונים, עברה החקירה לפסים גלויים וביום שישי האחרון נעצר עובד המינהל בנמל חיפה, מרדכי לוי בן ה-39, לאחר שנצפה מעלה על רכבו אדם שהגיע ארצה דרך הנמל, פונה לאחד המשרדים בנמל ואז מטמין תיקים ברכבו.

החוקרים עקבו אחרי לוי ואיגפו אותו ביציאה מן הנמל, שם כאשר הבין כי מדובר בחוקרי מכס ניסה להימלט בנסיעה לאחור, פגע ברכב החוקרים וכמעט דרס אחד מהם שהספיק לקפוץ הצדה וניצל.

בחיפוש ברכבו ובמשרדו נמצאו 1,480 חפיסות סיגריות שעליהן לא הצהיר ואשר המס עליהן עומד על כ-15,000 ₪, זאת נוסף למסמכים הקושרים אותו ואחרים לעבירות המיוחסות לו.

לוי נעצר ונחקר ובתחילת השבוע נעצרו שני מעורבים נוספים בפרשה שהגיעו ארצה על סיפון האנייה 'רויאל איריס': ליעד נווסו בת ה-23 ויאן אסנר בן ה-26; השלושה כולם תושבי חיפה.

נווסו עובדת כדיילת בחנות הדיוטי פרי של חברת 'קלאסיקה' מזה כחודשיים ואסנר עובד הנמל הפרטי 'מספנות ישראל' ובמהלך 2013 היה אף הוא עובד חברת דיוטי פרי. השניים חשודים כי ניצלו את תפקידיהם על מנת לסייע בהברחת הסיגריות, שהמס עליהן עומד על מאות אחוזים וכן, בתיאום גרסאות והעלמת ראיות. הן במשרדו של אסנר והן בתאה של נווסו באנייה נמצאו פקטים מוברחים ומסמכים הקושרים גם אותם לפרשה.

נווסו ניסתה בעת מעצרה להחביא את הטלפון הסלולרי שלה, אך הוא נמצא מוחבא בחדרו של דייל אחר. כאמור, השלושה נעצרו והחקירה בעניינם ממשיכה.