טילים בשדרות
טילים בשדרות רויטרס

בעקבות התגברות אי השקט ביישובי הדרום בימים האחרונים, תאי הסטודנטים "ישראלים" של מפלגת הבית היהודי החליטו להכין תכניות לעזרה ותמיכה בתושבי הדרום במידה והאש לעבר תושבי הדרום תימשך ותתעצם.

היוזמה הראשונה הינה הקמת מאגר אירוח ארצי לסטודנטים דרומיים בפרט ולמשפחות הדרום בכלל על מנת לעזור להם ולהרחיקם מקו האש.

בתוך פחות מ-24 שעות מתחילת הפרסום פנו מאות אנשים, ונכון לעכשיו במאגר קיימים כבר למעלה מ-300 מקומות אירוח ברחבי הארץ עבור תושבי הדרום.

ינקי גוטהלף, יו"ר תאי הסטודנטים "ישראלים" של הבית היהודי אומר כי "הסולידריות הישראלית פשוט מדהימה. תוך פחות מיממה קיבלנו מאות פניות של אנשים מרחבי הארץ המעוניינים לארח בביתם את תושבי הדרום, כולם מחפשים רק איך לתמוך ולסייע בימים אלה. קיבלנו פנייה מאד מרגשת מסטודנטית שמעדיפה לישון על הספה ולפנות את מיטתה עבור תושבת הדרום.

''אנו משתפים פעולה יחד עם עוד שתי קבוצות פייסבוק שנפתחו של משפחות שרוצות לארח משפחות, עצוב שאנחנו פוגשים כזאת ערבות הדדית עוצמתית ונפלאה רק ברגעים מעין אלו, יחד עם זאת, זה ממלא בכוחות ומדרבן להמשיך ולעשות".

בתאי הסטודנטים "ישראלים", ממשיכים להכין תכניות נוספות לתמיכה ועזרה עבור תושבי הדרום שעליהם יעדכנו בהרחבה בימים הקרובים. 

משפחות מהדרום שמחפשות מקום להתארח ולהעביר את הזמן הרחק מקולות הרקטות או לחלופין המעוניינים לארח בביתן, מוזמנים לפנות להנהלת התאים בעמוד הפייסבוק "ישראלים - סטודנטים מרגישים בבית" או באמצעות לחיצה כאן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו