רכז מודיעין ו-3 אזרחים מואשמים בעבירות שוחד

רכז המודיעין ושותפיו ניצלו את הנגישות שיש לגרנביץ מתוקף תפקידו למאגרי המידע ולמידע המשטרתי המסווג לשם הפקת רווחים כלכליים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ב בתמוז תשע"ד

מעצר מאסר אזיקים כלא
מעצר מאסר אזיקים כלא
Thinkstock

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד גלעד גרנביץ', שוטר ששימש בתפקיד רכז מודיעין בלהב 433 ו-3 אזרחים.

כתב האישום כולל 3 אישומים שונים המייחסים לגרנביץ ולאזרחים עבירות שוחד שונות.

מכתב האישום עולה, כי במסגרת תפקידו היתה לגרנביץ נגישות למאגרי מידע סודיים ביותר של המשטרה המכילים קישורים למידע רגיש שיש בו כדי לסכן חיי אדם.

בכתב האישום נטען, כי במהלך חודש יוני, גרנביץ ובני יפתח, ניצלו את הנגישות שיש לגרנביץ מתוקף תפקידו למאגרי המידע ולמידע המשטרתי המסווג לשם הפקת רווחים כלכליים.

בין היתר, יצרו השניים קשר עם חוקר פרטי שתיווך בהעברת מידע מסווג ורגיש ביותר לאלי חדד ואלי מוסלי וזאת בתמורה כספית בסך 100,000 דולר. כמו כן, בשתי הזדמנויות שונות פנה המתווך ליפתח בבקשה לקבלת מידע מתוך המערכת המשטרתית באמצעות גרנביץ וזאת בתמורה לסכומים בסך כ-2000 דולר.

נוסף על כך, גרנביץ ויפתח השתמשו בסמכויותיו של גרנביץ להצגת מצג כוזב של פעילות משטרתית לגיטימית מול אזרח על מנת להתקין מכשירי ציתות ברכבו לצורך האזנת סתר אסורה וזאת תמורת סכום של 8000 דולר.

כתב האישום הוגש לאחר חקירה של צוות חשיפה של המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שהתנהלה בשבועות האחרונים בשיתוף ימ"ר תל אביב.