"אין צוק איתן יותר מהערבות ההדדית"

יריד מיוחד לבעלי עסקים מהדרום התקיים ברעננה, "להפגין ערבות ושותפות עם תושבי הדרום ולסייע להם ולו במעט בעול הכלכלי הגדול".

ישי קרוב , כ"ב בתמוז תשע"ד

יריד העסקים ברעננה
יריד העסקים ברעננה
קליין תקשורת

עשרות בעלי עסקים מדרום הארץ, מכרו ביום שישי האחרון מתוצרתם לתושבי רעננה בשוק מיוחד שנערך ברחבת יד לבנים בעיר. ביריד הוצעו למכירה תכשיטים, ביגוד, כלי בית ומזון.

מאות מתושבי רעננה שמחו על ההזדמנות להראות סולידריות ושותפות עם בעלי העסקים והסוחרים מהדרום, הגיעו וקנו.

תלמידי התיכון המדעי אמי"ת ע"ש שטראוס בכפר בתיה, רעננה, יזמו יריד מכירות בו הוצעו למכירה סחורות של בעלי עסק מהדרום. ראש העיר - זאב בילסקי וראש המועצה הדתית ברעננה - אריה פרידמן, נרתמו לעניין והיריד יצא לדרך.

היוזמים יצרו קשר עם סוחרים מהדרום והציעו להם לסייע בהקמת דוכן ביריד וזאת כדי לצמצם במשהו את הנזק הכספי ההולך וגדל כתוצאה מהמבצע.

מנהל התיכון המדעי אמי"ת כפר בתיה, הרב ערן שטראוס, אמר כי "אין צוק איתן יותר מהערבות ההדדית בעם ישראל. מטרת היריד היתה להפגין ערבות ושותפות עם תושבי הדרום ולסייע להם ולו במעט בעול הכלכלי הגדול שהם נושאים על כתפיהם, בגלל המצב".

יואב אונגר, תלמיד התיכון ומיוזמי היריד אמר, "חשבנו מה נוכל לעשות כשהמצב כל כך מסובך בדרום, אנחנו לא יכולים לעשות הרבה בשעת המלחמה, אבל זה המעט שבמעט שניתן לעשות ואנחנו שמחים על ההיענות הגדולה של אנשי רעננה".

ראש עיריית רעננה זאב בילסקי בירך על היוזמה של התלמידים ואמר כי - "היחלצות תלמידי העיר למען תושבי הדרום חשובה ומשמעותית".

ראש המועצה הדתית אריה פרידמן הודה לתושבי עירו "שהגיעו והוכיחו את אהבתם לתושבי הדרום ולתלמידים על היוזמה והיצירתיות".

אחד מבעלי העסקים אמר כי "התחושה ביריד ברעננה נהדרת. אחרי שבוע שלם בו היתה החנות סגורה - היריד ממש עזר לנו לראות את האנשים מגיעים לכאן, כדי לקנות דברים יפים מהדרום ולהרגיש שיש בזה גם משהו מעבר לקניה - זה מחמם את הלב".