מנהרת טרור
מנהרת טרורפלאש 90

שעות אחדות לאחר ניסיון החדירה דרך שני פירי מנהרות בצפון רצועת עזה, מגלה בצהריים (שני) קצין בכיר על גבול הרצועה כי צה"ל מטפל עתה בשלוש עשרה מנהרות התקפיות עליהן עמל החמאס במשך תקופה של כשנתיים.

"החמאס", אומר הקצין, "שומר מכל משמר על פתחי המנהרות כיון שמבחינתם זהו איום של ממש על אזרחי וחיילי ישראל".

"בנייתה של מנהרה אורכת בין שנה לשנתיים והחמאס השקיע בה המון", מסביר הקצין הבכיר, "אין מנהרה שדומה לשנייה, יש מנהרות שבנויות בתוך חממות, יש שיוצאות מתוך בתים ויש שבנויות בתוך שטח חקלאי".

"השיטה שלהם היא פשוטה. הם מתלבשים בבגדים אזרחיים,הולכים כאילו לבילוי,נכנסים למנהרה מתלבשים במדי צה"ל ובאפודים ואז מתחילים בנוהל הקרב שכולל ריצה עם נשקים, ויציאה מפתחי המנהרה בשטח ישראל כדי לבצע הרג וחטיפה".

"לצה"ל יש את היכולת לבצע את השמדת המנהרות באמצעים שונים", מוסיף הקצין הבכיר.

הבוקר סיכל צה"ל ניסיון חדירה של שתי חוליות מחבלים לשניים מישובי המועצה האזורית שער הנגב. המחבלים שחדרו לשטח ישראל חוסלו בידי חיילי צה"ל. מדובר בכעשרה מחבלים שחדרו לשטח ישראל דרך מנהרה והתפצלו לשתי חוליות, האחת פנתה לכיוון ארז והשניה לכיוון ניר-עם.

החוליות זוהו בידי תצפיתניות צה"ל שהזעיקו לאזור את הכוחות. החולייה שפנתה לכיוון ארז חוסלה בידי כלי טיס ואילו לעבר החוליה השנייה שפנתה לניר עם נשלח כוח קרקעי. לוחמי הכוח נתקלו במחבלים והצליחו לחסל אותם לאחר קרב קשה.