מבקר. איוב קרא
מבקר. איוב קראצילום: פלאש 90

לנוכח ההפגנות האנטי ישראליות בעולם, אומר סגן השר לשעבר איוב קרא כי מדינת ישראל שוב נכשלת בהסברה בעולם, "יש שם אנשים במשרד החוץ שמקבלים משכורות סתם, חלקם אפילו לא מכירים את המדינות שהם נמצאים בהם".

קרא שקיבל לאחרונה פרס על פעילות ההסברה שלו בחו"ל, טוען כי מדינת ישראל לא עושה שימוש באנשים שיש להם ניסיון בתחום, "ביקרתי במדינות רבות כולל באירופה ודרום אמריקה ויש לנו תמיכה אדירה, יש הרבה הסברה שצריך לעשות לנוכח הצביעות הזאת. כל העולם רואה מה אסד עושה ומה עושות מדינות ערב אחרות, ורק כאן אצלנו מתעוררים כל השדים מרבצם כשאיזה מישהו נפצע".

לדבריו מדינת ישראל חייבת לשתף פעולה עם התנועות הפוליטיות החדשות באירופה שנלחמות באיסלאם הקיצוני ומבינות את הסכנות שלו, "אנחנו לא מספיק משתפים איתם פעולה ואנחנו נשלם על כך ביוקר, כי מפלגות הימין באירופה יעלו לשלטון".

איוב קרא ביקר אתמול את מח"ט גולני הפצוע אל"מ רסאן עליאן, שלדבריו משמש דוגמא ומופת של הקרבה, "אני גאה שיש לנו כזה גיבור אמיתי וזה לא פשוט להיות ברמה כזאת של פיקוד בחטיבה שבעיניי היא מס' 1. ככה צריך לנהל קרבות מתוך אמונה ואהבת מולדת".

ועד עובדי משרד החוץ מסר בתגובה: הדיפלומטים הישראלים עושים לילות כימים כדי לקדם את האינטרסים של ישראל בעולם. דווקא בתקופה קשה זו, בחר סגן השר לשעבר לגרוף הון פוליטי ולנסות להשיג שביב יחס מן התקשורת, על ידי השמצה שקרית ופרועה של עובדי משרד החוץ.

הדיפלומטיה הישראלית מוכיחה את עצמה בזמן מבצע צוק איתן, כאשר ישראל זוכה לתמיכה בינלאומית רחבה ומדינות כצרפת ואנגליה מבינות שעליהן לעצור הפגנות אנטישמיות בכסות פרו פלסטינית המתנהלות בשטחן. ראוי שמר קרא ידום בשעה קשה זו, במקום לנצל באופן ציני ומחליא את מעמדו לשעבר", נמסר.